Seakasvatajatega Eestis ei arvestata

Viktor Vilks 27. jaanuar 2004, 00:00

14. jaanuaril toimus põllumajandustootjate läbirääkimiste voor valitsusega esinduste kaudu, kus kinnitati tänavused põllumajanduse ja maaelu sektori rahvuslikud toetused. Põllumajandusministeeriumi andmeil prognoositi 2004. aasta tulupuudujääk piimale 451, sealihale 315, teraviljale 211, veiselihale 130 ja avamaa köögiviljale 65 miljonit krooni.

Seoses teravilja hinna tõusu ja kokkuostu hinna vähenemisega tuleb puudujääk sealihale tänavu veelgi suurem, piima kokkuostu hind aga on juba prognoositust kõrgem, seega tuleb puudujääk väiksem. Seda teadsid nii põllumajandusminister kui ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) nõukogu esimees Avo Mölder. Ometi jäeti seakasvatajad toetuste võimalike saajate hulgast välja. Rida seakasvatusega tegelevaid firmasid on EPKK liikmed. Eestis on alles vaid sadakond jätkusuutlikku seakasvatajat. Põhikirja järgi peaks EPKK kaitsma kõigi liikmete huve, kuid kahjuks hääletas Mölder ainult valimistel kordades enam hääli toovate piima- ja viljatootjate huve arvestades.

EPKK juht ei suutnud tõestada, et EPKK nõukogus oleks vastu võetud mingi ühine otsus. Antud küsimuses ei käitunud Mölder vastavalt heale tavale, otsustades nii tähtsas küsimuses ainuisikuliselt.

Pöördumised kokkuleppe muutmiseks ja seakasvatajate lülitamiseks võimalike otsetoetuste saajate nimekirja on saadetud põllumajandusministrile ja EPKKle. Seakasvatajate esindusorganisatsioonide varasematele pöördumistele pole tihti isegi vastatud, rääkimata ettepanekutega arvestamisest. Põllumajandusminister ja EPKK nõukogu peaksid kaaluma Mölderi sobivust jätkata nõukogu esimehena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing