Brüsseli arvates rikkus Microsoft konkurentsiseadusi

27. jaanuar 2004, 11:58

ELi konkurentsiametnikud on pärast 3,5 aastat uurimist jõudnud esialgsele otsusele, et Microsoft kuritarvitas ELi turul domineerivat positsiooni.

Financial Times kirjutab informeeritud allikatele viidates, et Brüsseli konkurentsiameti hinnangul peab USA tarkvarafirma konkurentsireeglite rikkumise eest trahvi maksma. See on märk, et väljavaated kohtuväliseks lahenduseks on kadumas.

Vaidluse keskmes on Microsofti poliitika, millega operatsioonisüsteemile Windows on lisatud järjest uusi funktsioone nagu Windows Media Player. Komisjon leiab, et Microsoft on kuritarvitanud oma domineerivat positsiooni arvutiturul.

Tegemist on Euroopa Liidu jaoks ühe kõige tõsisema konkurentsivaidlusega, arvestades nii Microsofti suurust kui otsuse võimalikku mõju tehnoloogiapoliitikale ning suhetele USAga, kirjutab Financial Times.

Komisjoni esialgset otsust arutatakse veel liikmesriikidega, enne kui see läheb Komisjonis hääletamisele. Komisjon loodab asjaga ühele poole saada enne 1. maid, kui liituvad 10 uut riiki. Microsoft on lubanud negatiivse otsuse edasi kaevata Euroopa Kohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing