ELi kodanikud saavad europarlamenti valida ka teistes ELi riikides

27. jaanuar 2004, 13:36

Euroopa Liidu kodanikud, kes ei ela oma päritoluriigis, vaid mujal ELis, saavad hääletada ka selles riigis, kus nad alaliselt elavad.

Valimiskomisjoni teatel peab välisriigi, kuid samas ELi kodanik, kes tahab Eestis europarlamenti valida, andma vande selle kohta, et ta hääletab ainult siin ja oma päritoluriigis seda ei tee, kirjutas Eesti Päevaleht Online. Seejärel teavitatakse tema päritoluriiki, et kodanik soovib Eestis hääletada.

Selliselt toimivad kõik Euroopa Liidu riigid. Taotlused hääletamiseks asukohariigis peavad need inimesed esitama 30 päeva enne valimiste toimumist, siis jääb valimiskomisjonile aeg inimese päritolumaad sellest teavitada.

Eestis saavad hääletada need ELi kodanikud, kelle püsiv elukoht on Eestis, see tähendab tema elukoha aadressiandmed on kantud rahvastikuregistrisse. Neile inimestele saadab valimiskomisjon teatise selle kohta, et neil on võimalus siin valimistel osaleda, ning nemad peavad seejärel andma kinnituse selle kohta, kas nad soovivad hääletada Eestis või mitte. Kui nad seda soovivad, kantakse nad valimisnimekirja.

Need Eesti kodanikud, kes elavad mujal Euroopa Liidus, saavad samamoodi valida europarlamenti selles ELi riigis, kus asuvad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing