EPL: Kohus peatas Pirita ürgorgu ehitamist lubava määruse

27. jaanuar 2004, 07:43

Tallinna ringkonnakohus peatas kuni kohtulahendi jõustumiseni määruse kehtivuse, millega lubati Pirita jõe kaitsealusesse Kalmuse tee piirkonda elamuehitust.

20. jaanuaril vormistatud määrusega leidis kohus, et Jaak Vaheri esitatud taotlus esialgseks õiguskaitseks ehk määruse peatamiseks kuni menetlust lõpetava kohtulahendini on põhjendatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vaher, Luule Velleste ja Hillar Taamal taotlevad kohtus valitsuse määruse tühistamist. Selle seadusakti alusel algatas linnavalitsus 2000. aasta novembris detailplaneeringu, mis nägi ette Kalmuse tee 12 ja 14 kruntide 50protsendilist täisehitamist. Kohalikud elanikud püüavad võidelda selle vastu, et Pirita jõe ürgoru kaitseala täis ehitataks.

2002. aasta 13. mail esitatud kaebust on korduvalt põrgatatud eri astme kohtuinstantside vahel ning see on menetluses siiani. Selleks, et vahepeal ei hakkaks vaidlusaluse määruse alusel ürgorgu maju kerkima, taotles Vaher määruse peatamist.

Kohus põhjendab otsust sellega, et kui määrust ei peatata, võivad kaebaja jaoks juba kohtumenetluse ajal toimuda pöördumatud negatiivsed tagajärjed ning kohtuotsuse täitmine ei ole siis enam võimalik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing