Fortumi elektrihind jääb muutmata

27. jaanuar 2004, 14:02

Eesti Energia kavandatava hinnatõusu taustal lubab Läänemaal elektrit müüv Fortum Elekter, et elektri hind siin ei tõuse.

?Juhul kui Eesti Energia tõstab ainult oma jaotusvõrgu tariife, Fortumi hind ei tõuse,? lubas Fortum Elektri Eesti esinduse juht Are Veski.

Fortum on Veski sõnul sunnitud hinda tõstma aga juhul, kui tõuseb Eesti Energia (EE) poolt Fortumile müüdava elektri tootmise ja põhivõrgu ülekande hind, kirjutas Lääne Elu.

?Eesti Energia elektrijaamad ja põhivõrk on praegu kasumis, seepärast pole meie arvates alust hinnatõusuks,? lisas Veski.

Fortum Elektri võrgupiirkonnas on kodutarbija põhitariif 1,17 krooni kilovatt?tunni eest. EE kodutarbija põhitariif on praegu 1,05 krooni, millele lisandub viiekroonine püsitasu kuus. Kuigi EE pole täpselt öelnud, kui palju tema elekter tulevikus maksma hakkab, ennustatakse 1,20 ? 1,25 krooni kilovatt?tunni eest.

Are Veski sõnul saaks Fortum Elekter praegu kehtiva hinna tagada pikemaks ajaks, kui elektrivõrgu toimimiseks vajalike kaupade ja teenuste hinnad ei tõuse.

?Meie klientidele on eelis, et oleme jõudnud suure osa oma võrgust juba korda teha,? selgitas Veski. Tema sõnul on elektrivõrgu ehitus ja remont viimastel aastatel kallinenud kuni 30%.

Eesti Energia kavatseb lähiaastail kulutada oma võrkude uuendamiseks kuni 46 miljardit krooni. Et aga ehitushinnad on vahepeal tõusnud, kujuneb elektri hind Veski sõnul EE lõpptarbijaile kallimaks kui Fortum Elektri kliendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing