PM: Soome otsib loomaarste

27. jaanuar 2004, 07:48

Soome loodab suure töökoormuse tõttu maapiirkondadest pagevatele loomaarstidele leida asendust ELiga liituvate riikide, sh ka Eesti spetsialistide seast.

Soomes on viimasel aastal riiklikes süsteemides töötavate loomaarstide hulka vähendatud, mis on allesjäänute töökoormust suurendanud. Seetõttu on paljud loomaarstid oma senisest ametist loobunud, mistõttu napib just suuremaid loomi ravivaid arste, kirjutab Postimees.

Soome maa- ja metsamajandusministeeriumi toiduainete ja tervishoiuosakonna juhataja Matti Aho kinnitas Turun Sanomatele, et pikemas perspektiivis tahetakse siiski hakkama saada oma arstidega, kuid ajutiselt on vaja tööjõudu ka teistest riikidest sisse tuua. «Liituvad riigid on meile üheks võimaluseks,» rääkis Aho.

Probleemi lahendamiseks kavatseb Soome riik suurendada ka ülikoolidele esitatavat veterinaaride tellimust.

Eesti Põllumajandusülikooli (EPÜ) loomaarstiteaduskonna dekaani Toivo Suuroja sõnul ei ole põhjanaabrid ametlikus korras veel näiteks EPÜ poole pöördunud, kuid tema hinnangul võib Eestist vastavat tööjõudu kindlasti leida.

Ühest küljest napib ka Eestis suurtele loomadele spetsialiseerunud veterinaare, kuid seda mitte nende vähese arvu, vaid kesiste palgatingimuste pärast. «Lõviosa meie õppuritest on naised ning nende suundumuseks on ikkagi rohkem väikeloomad,» rääkis Suuroja.

Suuri ja teotahtelisi mehi Suuroja kinnitusel aga jagub ning nemad võiks Soomes rakendust kindlasti leida. Selles osas võib olukord kujuneda samasuguseks kui tavaarstide puhul, kus eriti Soome põhjaosas, aga ka mujal väljaspool suurlinnu töötab eestlastest arste küllaltki palju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing