PM: Tallinn ei luba sadamasse veel ühte supermarketit

27. jaanuar 2004, 08:02

Admiraliteedi basseini äärde kavandab ala arendaja rajada ka supermarketi hoolimata linnavalitsuse väitest, et pealinn ei vaja sinna uut suurkaubamaja.

Praegu tühjana seisvat piirkonda arendab 2001. aasta kevadel ala linnalt saja miljoni krooni eest ostnud AS Ühendatud Kapitali ja Skanska EMV ühisfirma Admiraliteedi Arenduse AS. Selle juhataja Ivar Lindpere sõnul kulub ala täisehitamiseks ligi kolm aastat ning see läheb maksma umbes poolteist miljardit krooni, kirjutab Postimees.

Enne ehituse algamist peab Tallinna linnavolikogu aga uusehitisi ette nägeva detailplaneeringu heaks kiitma. Planeeringu eskiis oli eelmisel nädalal Tallinna arhitektuurinõukogus.

Arhitektuurinõukogule esitatud planeeringu eskiis nägi muu hulgas ette Ahtri tänava äärde seitsmekorruselise hotelli. Ala südamesse kavandab arendaja aga kaubanduskeskust, mille katusel kasvavad muru ja põõsad.

Nõukokku kuuluv Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti arhitektuuriteenistuse direktor Arvo Rikkinen tõdes eile, et arhitektuurinõukogu lükkas esitatud planeeringu eskiisi tagasi, kuna ei pidanud väljapakutud ideed rajada veel üks suur kaubakeskus sealse asukoha vääriliseks.

Rikkinen tõdes, et eskiis peab uuesti arhitektuurinõukogu ette tulema, muidu planeeringuga edasi minna ei saa.

Lindpere väitis, et neile heidetakse põhjendamatult ette hiigelpoe rajamist. «Me ei kavatse sinna teha mingit hiiglaslikku kaubanduskeskust ja hüpermarketit» lubas ta. «Pigem tulevad sinna väiksemad poed, kohvikud, restoranid ja vaba aja veetmise võimalused. Üks suurem supermarketi suurune müügipind võiks seal olla.»

Lindpere sõnul on toidupoe ehitamine alale mõistlik, sest sinna rajatakse hulgaliselt uusi kortereid. Esialgse eskiisi kohaselt peaks alale tulema üle poole tuhande korteri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing