Pärnu PM: Rootslased jätavad marutaudihirmus Pärnu sanatooriumi sõitmata

27. jaanuar 2004, 08:27

Mitu sanatooriumisse Tervis tuusiku broneerinud rootslast loobus sõidust, kui oli lugenud Dagens Nyheteris ilmunud lugu marutaudiepideemiast Pärnus.

Tervise müügijuht Lia Vahemets rääkis, et Rootsi lehes 22. jaanuaril ilmunud kirjutise vastu hakkas ta huvi tundma pärast seda, kui Rootsist neile puhkajaid toov turismifirma teatas, et lugu on põhjustanud mitme inimese tuusikust äraütlemise, kirjutab Pärnu Postimees.

?Saatsin neile küll meili, et nad võivad julgesti tulla, midagi sellist pole, siiski jäi mitu inimest tulemata,? ütles Vahemets.

Paarikümnerealises nupus, mis ilmus ajalehe eelmise nädala neljapäevases numbris ja mille autor on Stefan Lundberg Helsingist, kirjeldatakse Eesti kuurordis möllavat marutaudi.

?Turiste hoiatatakse hulkuvate koerte ja kasside eest, kes kannavad eluohtlikku nakkust,? seisab kirjutises.

Viitega Pärnu Postimehele on lisatud, et kohaliku veterinaarkeskuse spetsialisti Jaak Janssoni sõnul laieneb epideemia iga päevaga ja olukord on väga tõsine.

Lundberg on tõenäoliselt aluseks võtnud Pärnu Postimehes 20. jaanuaril ilmunud loo ?Pärnumaal ründab marutaud endiselt raugematu jõuga?.

Linnas möllavast marutaudiepideemiast pole ajalehes sõnagi, kõik loomade nakatumise juhtumid, millest räägitakse, on olnud maakonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing