Parts: Ideed kahekiiruselisest Euroopast töötavad tugeva Euroopa vastu

27. jaanuar 2004, 16:37

Peaminister Juhan Parts kohtus täna Helsingis Soome presidendi Tarja Haloneni ning Soome parlamendi spiikri Paavo Lipponeniga.

Kuna kohtumiste põhiteemaks kujunes Eesti peatsest liitumisest tingituna Euroopa Liiduga seonduv, siis andis Soome president kohtumisel Eesti peaministriga ülevaate ka Soome kogemustest EL-i liikmesriigina vahetult peale liitumist, teatas valitsuse pressiteenistus. Peaminister rõhutas, et Euroopa Liidu kontekstis on väga oluline erinevatel tasanditel toimuv teabe ja kogemuste vahetus Eesti ja Soome vahel. Soome president kiitis muuhulgas Eesti head renomeed ja stardipositsiooni EL-is.

Nii kohtumisel presidendi kui spiikriga arutati Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid. Kõik pooled tõdesid, et oleme jätkuvalt sarnastel seisukohtadel. Parts rõhutas, et eriti oluline on, et EL räägiks Venemaa poliitika osas ühel häälel ja tegutseks ühtse jõuna.

Soome parlamendi spiikriga arutati EL-i arenguid ja võimaliku tuumiku moodustumist. Peaministri sõnul seisneb Euroopa tugevus erisuste ühtsuses. 'Selle laienemise nimel on 25 riiki töötanud 10 aastat. Nüüd tuleb see ühine võit pöörata kõigi kodanike kasvavaks heaoluks,' kinnitas Eesti peaminister. 'Ideed tuumikust ja kahekiiruselisest Euroopast töötavad tugeva Euroopa vastu,' lisas ta.

Lipponen andis ülevaate Soome julgeolekupoliitilisest debatist Soome parlamendis. Parlament hakkab kaitse- ja julgeolekupoliitika raportit arutama sel sügisel.

Lipponen ja Parts rääkisid ka Gruusiast ja tõdesid, et EL peab Gruusiat käsitlema Euroopa riigina ja Gruusiat igakülgselt abistama. Parts tutvustas Eesti valitsuse initsiatiive Gruusia arendamiseks.

Visiidi lõpus külastas peaminister Soome tehnoloogiaagentuuri Tekes ning kõrgtehnoloogia keskust Innopol.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing