Pühapäeval muutub helistamine lihtsamaks

27. jaanuar 2004, 10:39

Alates pühapäevast saab Eesti siseseid telefoninumbreid ka ilma nullita valida, 1. maist kaob 0 lõplikult.

Sideameti infoosakonna spetsialist Karin Lember ütles, et alates 1. veebruarist saab kõiki telefoninumbreid Eestis valida ilma riigisisese prefiksita 0.

?See tähendab, et teise maakonda, teenusenumbritele, mobiiltelefoninumbritele ja muudele numbritele helistamiseks ei pea enam 0 ette valima, 1. maist tuleb kõiki telefoninumbreid valida ainult ilma riigisisese prefiksita 0,? lisas Lember.

Elioni meediasuhete juht Ain Parmas ütles, et 1. veebruarist veel kliendi jaoks suurt midagi ei muutu, kuna vastavalt ministri määrusele on paralleelselt vana (st. praegune) valimiskord kasutusel aprilli lõpuni.

EMT avalike suhete juht Kaja Pino soovitab siiski võimalikult kiiresti uuele valimiskorrale üle minna ja ka telefoninumbrid kähku ära muuta ? mis tehtud, see tehtud!

?Muuhulgas tähendab 0 kadumine, et klientidel tuleb mobiili telefoniraamatus ja mobiilidel põhinevate valveseadmete numbrid muuta,? lisas Pino.

Tele2 kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov ütles samuti, et kuna 1. maist enam 0-ga valida ei saa, on parem juba kohe harjuda numbreid ilma nullita valima, pealegi on nii valida ju lihtsam!

Radiolinja suhtekorraldusjuht Helena Lõhmus lisas, et kliendile on seoses uue valimiskorraga veel olulised järgmised nüansid:
- Lisaks SIM kaardil või telefonimälus olevate numbrite suunakoodi kontrollimise peaks ka mobiiltelefoni salvestatud kõneposti ja muude püsisuunamiste numbreid kontrollima ning vajadusel lisama nendele Eesti rahvusvahelise suunakoodi;
- Uus valimiskord puudutab ka SMS ja MMS-ide saatmist, (näiteks logo või helina tellimisel teisele telefonile), samuti tuleb kontrollida WAP ja GPRS seadistuste sissehelistamisnumbrit;
- Lühinumbrite valimiskord (näiteks 112, 1596) ei muutunud, kuid 0900-ga algavate teenusnumbrite puhul tuleb nüüdsest valida lihtsalt 900.

Unineti teenusoperaatorüksuse juht Ardi Aolaid ütles lõpetuseks, et sellega on Eesti üle läinud suletud numeratsioonisüsteemile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing