Soome riik toetab sadade miljonite eest kahjumis biotehnoloogia firmasid

27. jaanuar 2004, 11:36

Soome riigi tehnoloogia arendamiskeskus Tekes on viimastel aastatel investeerinud sadu miljoneid maksumaksja raha biotehnoloogiafirmadesse.

Esmaspäeval avaldatud info põhjal toetas Tekes mullu 107 miljoni euroga keemia- ja biotehnoloogia firmasid. Kokku moodustas see 27% kõigist summadest, mida Tekes mullu firmade uurimis- ja arendustegevuseks jagas, kirjutab tänane Helsingin Sanomat.

Ka eelnenud kolmel aastal on Tekes keemia- ja biotehnoloogia firmasid toetanud ca 100 miljoni euroga aastas. Kõige enam toetust on saanud firmad Biotie Therapies, Hormos Medical ja Juvantia Pharma, mis on kõik suuremal või vähemal määral majandusraskustes, kirjutab leht. Aastatel 2001-2003 enim raha saanud biotehnoloogia firmad on kõik igal aastal saanud miljonite eurode ulatuses kahjumeid.

Tekesi juht Veli-Pekka Saarnivaara ei nõustu väidetega, et raha on ära raisatud. ?Investeeringud biotehnoloogiasse hakkavad tulu tooma alles aastate pärast,? ütles ta. Biotehnoloogiasse tehtud investeeringute eesmärk oli teha biotehnoloogiast Soome majanduse jaoks uus tugisammas. ?Sama olukord oli kaheksakümnendatel aastatel kui Tekesit kritiseeriti selle eest, et liiga palju T A raha jagati IT ala firmadele,? ütles Saarnivara.

Ka Soome parlamendi valitsemisalas olev investeerimisfond Sitra investeerib aastas biotehnoloogiasse 20-25 miljonit eurot. Kokku läheb selle ala firmadele ca 10% 1,5 miljardist eurost, millega Soome riik aastas teadus- ja arendustegevust toetab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing