EPL: Pühapäevast lihtsustub helistamine

28. jaanuar 2004, 08:37

1. veebruarist saab üle Eesti kõiki telefoninumbreid valida ilma riigisisest prefiksit 0 ette võtmata.

Helistamisel teise maakonda, teenusenumbritele, mobiiltelefoninumbritele ja muudele numbritele ei pea enam nulli ette valima. 1. veebruarist kuni 30. aprillini on üleminekuperiood, mil helistada saab mõlemat moodi ? nii senise kui ka uue valimiskorra järgi. Alates 1. maist 2004 tuleb aga kõik telefoninumbrid valida ilma nullita, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuna numbrivalimise muudatus puudutab kõiki kliente, nii tavatelefoni kui ka mobiili kasutajaid, hakkavad näiteks mobiilioperaatorid oma kliente sellest aktiivselt teavitama.

?Peame oluliseks klientidele võimalikult paljude kanalite vahendusel uuest valimiskorrast teada anda, et tegemata ei jääks ükski oluline kõne ning et harjumine uue valimiskorraga oleks võimalikult kerge,? ütles Radiolinja Eesti suhtekorraldusjuht Helena Lõhmus.

Radiolinja, EMT ja Tele2 annavad oma klientidele uuest korrast teavet kliendiajakirjades, SMSidena ja muude kanalite kaudu.

Samas on näiteks paljud oma mobiiltelefonidesse ning SIM-kaartidele salvestanud kümneid või sadu numbreid, mis algavad nulliga. Neile, kes ükshaaval kõiki taskutelefoninumbreid muuta ei viitsi, pakuvad mobiilioperaatorid välja võimaluse tulla firma esindusse ning lasta numbrid uuele korrale vastavalt ümber muuta.

Need, kelle mobiiltelefonides on numbrid salvestatud rahvusvahelisel kujul (rahvusvahelise koodiga +372 5.......), ei pea neid numbreid ära muutma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing