Riigi Kinnisvara ja Tallinna sadam riigiettevõtete palgaedetabeli tipus

28. jaanuar 2004, 10:10

Andmed avalikustanud riigi äriühingute juhtidest teenisid eelmisel aastal enim Tallinna Sadama juht Riho Rasmann ja Riigi Kinnisvara juht Enn Teimann.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Riho Rasmanni kuupalk oli eelmisel aastal keskmiselt 65 000 krooni, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Enn Teimann teenis samal ajal keskmiselt 61 400 krooni kuus. Tõenäoliselt teenis neist riigi äriühingu juhina eelmisel aastal ca 2 korda rohkem Eesti Energia juht Gunnar Okk, kelle keskmine kuupalk oli juba 2002. aastal 120 000 krooni. Juhatuse liikmete sh Gunnar Oki eelmise aasta palga on Eesti Energia lubanud juhatuse palgad avalikustada 1. aprillil.

Hea palk oli ka Eesti Posti juhil, kus juhatuse liikme töötasu eelmisel aastal oli keskmiselt 58 000 krooni kuus. Eesti Loto juhatuse esimehe Aivar Lepa töötasu oli eelmisel aastal keskmiselt 35 000 krooni kuus.

Eesti Loto juhi palgaga samas kategoorias on ka ASi Eesti Viljasalv juhi Ago Sootsi palk - keskmiselt 30 000 krooni kuus. ASi Vanglatööstus juhatuse esimehe Voldermar Nellise töötasu suuruseks oli eelmisel aastal 20 000 krooni kuus, pluss 1 protsent ettevõtte käibest. Vanglatööstuse kuukäive on ca 1,1 miljonit.

ASi Elektriraudtee juhatuse esimees Tarmo Olgo teenis eelmisel aastal keskmiselt 28 000 krooni.

Oma andmeid ei nõustunud avaldama sarnaselt eelmistele ettevõtetele samuti 100 protsenti riigi omanduses olev Lennuliiklusteeninduse AS, kelle juhatuse esimees Jaan Tamm põhjendas andmete mitteavaldamist sellega, et ta soovib järgida riigi äriühingute vastavate ametikohtade töötajate palkade avalikustamise korda. 'Ka on minu ja nõukogu vahel sõlmitud lepingus vastav säte konfidentsiaalsuse kohta, mida ma ei tohi ega saagi rikkuda,' teatas Tamm.

Juhatuse liikmete palku ei nõustunud avalikustama ka Estonian Air ja Eesti Raudtee, põhjendades mitteavaldamist sellega, et neis ettevõtetes pole Eesti riik põhiomanik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing