USA suur eelarvepuudujääk tõusnud keskseks valimisteemaks

28. jaanuar 2004, 12:29

USA Kongressi eelarveameti CBO uusima prognoosi kohaselt kasvab riigieelarve puudujääk tänavu 475 miljardi dollari suuruseks.

See moodustab 4,5% sisemajanduse kogutoodangust (SKT) ja suurem on eelarvepuudujääk olnud ainult Ronald Reagani ajal, kui see küündis kuue protsendini SKTst.

Presidendivalimisse sekkunud demokraatide kandidaadid süüdistavad üksteise võidu George W. Bushi avaliku sektori tasakaalust väljaviimises, mille peamiseks põhjuseks on presidendi tehtud suured maksusoodustused.

Demokraatide eelvalimiste edukas John Kerry on lubanud võimule tulles tühistada suure sissetulekuga inimeste maksusoodustused, kuid jätta keskmise sissetulekuga inimeste maksusoodustused puutumata. Tema konkurent Howard Dean lubab kogu Bushi maksusoodustuste paketi tühistada.

Bush ise kaitseb oma maksusoodustusi jõuliselt, nõudes, et ajutiselt kehtestatud maksusoodustused tuleks muuta püsivaks. Tema väitel tagaks see jõulise majanduskasvu, mis omakorda aitaks eelarvepuudujääki viie aastaga poole väiksemaks kärpida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing