Sonylt kaheksa megapikselit amatöörile

Rivo Sarapik 29. jaanuar 2004, 00:00

Sony uuendab igal aastal oma fotoaparaatide seeriaid. Cybershot F828 on üks mullu uuenduse läbinud Sony aparaatidest, mis tekitas vastakaid arvamusi juba enne, kui valmis ja poeletile jõudis.

Tegemist on Sony tippklassi kaameraga, millel kaheksamegapikseline pildisensor. Amatöörikaamerate seas on see suurim, kuigi tekib küsimus, milleks. Amatööril reeglina nii palju vaja ei lähe, proff ostab aga professionaalse kaamera. 8 megapikseliga võib foto peaaegu seinasuuruseks suurendada.

Kaameral on pikseleid küll palju, kuid pildikvaliteet jääb eelmisele mudelile alla. Näiteks on piltidel palju müra, seda ka ISO 100 tundlikkuse kasutamisel, mis tavaliselt peaks andma selgema pildi. Digitaalfoto portaal Digital Preview tegi spetsiaalse F828 fotode müratesti, mille tulemusi näeb www.dpreview.com.

Eelkäija Cybershot F717ga võrreldes (loe lähemalt 17.10.2002 Äripäevast) on F828-l aga mitmeid uuendusi ja arendusi. Digitaalse zoomimise asemel on uuel mudelil manuaalne suurendus. Kadreerimise ja teravustamise kettad asuvad L-tähe kujulise kere pikema kriipsu peal. Lühem osa istub peos. Ent veidi tagurpidine lahendus on ketaste asetsemisel. Kui tavaliselt on objektiivil fotoaparaadi poolt esimene kadreerimise ja siis teravustamise ketas, siis F828-l on vastupidi. Nii kipuvad need pildistades ka segamini minema. Seda muidugi juhul, kui kasutada manuaalset teravustamist. Ka riivavad näpud objektiiviosal asuvaid nuppe, nii võivad pildistamise ajal seadistused paigast minna.

Kaamera teised nupud aga on just käepärases asukohas ja seadme kasutamise saab hõlpsasti selgeks. Lisaks on menüüs surfamiseks tagaküljel nüüd niinimetatud joystick, mis neljas suunas liigub.

Uus mudel kasutab lisaks Sony Memoristicki mälukaartidele ka enamlevinud Compact Flash tüüpi mälukaarte.

Aparaat on kiiremaks muutunud näiteks automaatsel teravustamisel ja vähenenud on päästikuviivitus. Kuid pikema säriajaga pildistamisel ?sureb? kaamera salvestamiseks justnagu välja. Ent see võis olla ka külma ilma põhjustatud.

Kaamera kere on konstrueeritud nii, et objektiiviosa saab üles-alla liigutada. Kui näiteks madalalt maast või pea kohal kätelt pilti teha, on see kadreerimisel abiks.

Sony F828 trump on konkurentide ees lisaks minutitäpsusega akukestvuse näidikule ka laserkiirte võrgustik, mille kaamera kuvab halbades valgustingimustes pildistamiseks. Nii saab ka öösel automaatselt teravustades selge foto. Küll võib laser inimesi ehmatada, mistõttu teatris eriti kasutada ei soovita.

Kokkuvõttes on F828 mudel tubli ning innovaatiline Sony projekt, kuid selle tehniline pool jätab siiski veel pisut soovida. 20 000 krooni on selle kaamera eest veidi palju, sest amatööril on võimalik osta sama raha eest näiteks Canoni EOS 300D ? hind sama, kuid sellel mudelil saab ka objektiive vahetada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing