Starman taotleb sideametilt luba telefoniturule tulla

Villy Paimets 29. jaanuar 2004, 00:00

?Tahtsime konkurente üllatada ja sellepärast esitasime sideametile taotluse alles täna (eile),? põhjendas Starmani tegevjuht Peeter Kern. ?Sideamet lubas asja paari päevaga menetleda ja kui me ei saagi 1. veebruariks luba, eks me siis alustame lihtsalt hiljem.?

Võrreldes näiteks Elioniga lubab Starman 10?25% odavamat telefoniteenust. Esimesed 2?3 kuud puudub Starmani telefoniteenusel kuutasu. Edaspidi hakkab kuutasu olema 79 krooni, 20kroonise kuutasu eest saab võtta ka lisanumbri.

Kuna aga Starmani telefoniteenust saab kasutada ainult spetsiaalse modemi vahendusel, siis lisandub uute klientide kuuarvele ka modemi renditasu.

Samale probleemile viitab ka Elioni meediasuhete juht Ain Parmas: ?Starmani telefoniteenuse kasutamiseks on vajalik kaabelmodem, mis tuleb Starmani internetiteenuseid mitte kasutavatel klientidel mitme tuhande krooni eest osta või siis Starmanilt rentida.?

Starmani veebilehe andmetel maksab modemi rent 99 krooni kuus, sellisel juhul tuleks kuutasuks 79 krooni + 99 krooni.

Ka Tele2 turundus- ja müügidirektor Toomas Tiivel ei jätnud märkimata, et kui muidu on telefon lihtsalt juhetpidi seinas, siis Starmani kliendid vajavad lisaks telefonile umbes 3000 krooni maksvat modemit, mis ühendatakse seina ja telefoniaparaadi vahele.

Turul on Starmaniga sarnaseid internetitelefoni (VoIP) teenuseid pakutud üle kolme aasta, erilist edu pole pakkujad seni saavutanud. Seetõttu võib arvata, et ka Starmanil on raske edu saavutada, teatas eile Elion.

Starman pakub telefoniteenust kaabeltelevisiooni ja andmeside jaoks välja ehitatud võrgu kaudu, mis muudab teenuse Elionist sõltumatuks.

Näiteks Tele2 kliendid peavad Elionile kuumaksu ikka maksma.

Lisaks saavad operaatorit vahetavad kliendid tänu selle aasta algusest jõustunud seadusele säilitada oma vana telefoninumbri.

Starmani tegevjuhi Peeter Kerni sõnul on nende teenus kliendile mugav lahendus, sest ühelt operaatorilt saab ühe lepingu ja arvega korraga kolm teenust: kaabeltelevisiooni, interneti püsiühenduse ja tavatelefoni.

Starmani nõukogu esimees Nigel P. Williams ütles pärast eilset pressikonverentsi, et näiteks tema elukohas ?veitsis pole sellist firmat, kes neid kolme teenust üheskoos pakuks.

Starmani võrk katab praegu ca 200 000 kodu, mis on umbes kolmandik Eestimaa kodumajapidamistest. Telefoniteenust hakatakse pakkuma samades piirkondades, kus praegu toimib Starmani interneti püsiühendus ehk ligikaudu 80% olemasoleva võrgu ulatuses, ülejäänud võrgud on moderniseerimisel.

Starman pakub oma kaabellevivõrgu baasil kaabeltelevisiooni ja andmeside teenuseid ning on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kaabeltelevisiooni- ja kaabelmodemtehnoloogial põhineva interneti püsiühenduse pakkujaks.

2004. aasta alguse seisuga on Starmanil 18 000 interneti püsiühendusteenuse klienti.

Starman tegutseb Tallinnas, Viimsis, Keilas, Sakus, Sauel, Jüris, Tartus, Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Ahtmes, Püssis, Kiviõlis, Kuressaares, Viljandis, Kehras ja Raplas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing