PM: Teisel poolaastal tõusevad maiustuste hinnad veelgi

29. jaanuar 2004, 08:08

Suuremad maiustustetootjad ja müüjad tõstsid aasta esimesel kuul oma toodete hindu ning lubavad aasta teises pooles taas hinnatõusu.

Eesti suurim maiustustevalmistaja Kalev tõstis lõviosa oma toodete hindu 20. jaanuarist. Keskmiselt ei ületa hinnatõus kümmet protsenti, kuid üksikute toodete puhul võib kasv olla suuremgi, kirjutab Postimees.

«Hinnatõusust jäid puutumata assortiikommid ning näiteks Komeet,» ütles Kalevi pressiesindaja Ruth Roht.

Hinnatõusu põhjustena nimetatakse tööjõukulude suurenemist ja tooraine kallinemist.

Läti suurtootja Laima Eesti esinduse juhi Vahur Annsoo sõnul tõstsid nemad oma hindu aasta alguses kahe-kolme protsendi jagu. «Otseselt ei olnud tegemist hinnatõusu, vaid selle korrektsiooniga, sest muutsime oma müügipõhimõtteid,» rääkis ta.

Kalevi IT- ja rahandusjuhi Tarmo Maasikamäe sõnul mõjutas toodete omahinda näiteks järk-järguline üleminek seniselt rasvaglasuurilt ?okolaadiglasuuri kasutamisele. See tõi endaga kaasa glasuuritud vahvli-, pumati-, marmelaadikompvekkide kallinemise.

Erinevatest nõuetest tingitud hinnatõusu vajadust tunnistas ka Annsoo, kuid tema sõnul katsutakse sellega oodata suveni.

Juulisse või augustisse jääva hinnatõusu suuruseks nimetab ta aga seitset-kaheksat protsenti, sest oma panuse sellesse annavad nii suhkru kui teiste sisendite kallinemine. Lätis ei ole ELiga kaasnev suhkru hinna tõus siiski nii suur kui Eestis, sest magusaine hind on seal praegu ELi tasemele lähemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing