Aivar Pilv kummutab maksuameti juriidilise osakonna juhi väiteid

Peeter Raidla 30. jaanuar 2004, 00:00

Neljapäeval avalikustatud maksuameti endise peadirektori Aivar Sõerdi suhtes algatatud distsiplinaarmenetluse aruandes on rohkesti juttu advokaadibüroo Aivar Pilv poolt maksuametile osutatud õigusteenuste suurest mahust. Aruandes öeldakse, et õigusabi teenuse tellimiseks ei olnud korraldatud riigihanget. Aastail 2000?2003 ulatub Pilve büroo osutatud õigusabi maht ligi 2 miljoni kroonini.

Muu hulgas on aruandes öeldud: ?Juriidilise osakonna juhataja Maret Amburi selgituse põhjal esitas A. Pilve advokaadibüroo orienteeruvalt aasta tagasi ettepaneku sõlmida õigusabi leping, milles on advokaadibüroole garanteeritud teatud mahus õigusabi tellimine. Maksuamet keeldus ning täna esindabki A. Pilve advokaadibüroo maksuvaidlustes ka maksumaksjaid maksuameti vastu. M. Ambur on täheldanud ka problemaatilisi juhtumeid, kus advokaadibüroo on teise poole esindamisel rakendanud teavet, mis on saadud maksuameti esindamisel.?

Aivar Pilv ütles, et tema meelest Maret Ambur vassib. ?Ilmselt on ta oma väiteid esitanud selleks, et Sõerdi distsiplinaarasja uurinud komisjonile endast paremat muljet jätta.?

Pilv lisas, et täielik vale on Amburi väide, justkui ta oleks maksuametile mingi ettepaneku teinud.

?Meie büroo käest tellis teenust maksuameti peadirektori asetäitja Vahur Kivistik, mitte Maret Ambur. Meie büroo on maksuasjadega tegelnud juba kümme aastat ja on teinud seda hästi.?

Rahandusministeerium avaldas eile veebilehel maksuameti juhi Aivar Sõerdi vabastanud uurimise aruande.

Avaldatud on kolm dokumenti: uurimise tulemused, Sõerdi vastuväited ja rahandusministri Taavi Veskimägi käskkiri, millega ta tühistab oma eelkäija Tõnis Paltsu käskkirja, kes eelnevad dokumendid 75 aastaks salajaseks muutis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing