29. jaanuar 2004 kell 9:59

Tubakamüük tõstis Altria kasumit

Altria Groupi kasum kasvas tänu USA tubakatööstuse üksusele ja nõrgale dollarile neljandas kvartalis 18% võrra, kirjutas uudisteagentuur Reuters.

Marlboro sigareti ja Kraft Foods kaubamärki omava kompanii kvartalikasum ulatus 2,09 mld dollarini ehk 1,02 dollarini aktsia kohta. Reuters Research andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 1,06 dollarist aktsiakasumit.

Altria <GR#US.MO> ootab selleks aastaks 4,8-4,9 dollarist aktsiakasumit. Sellest tuleb maha arvata erakorralist kulu 0,23 dollarit aktsia kohta, mis läheb Krafti Foods üksuse restruktureerimiseks ja Philip Morris USA peakontori ümberkolimiseks.

Eile teatas Altria tütarfirma Kraft Foods, et koondab 6000 töökohta, paneb kinni 20 tehast ning tõstab turustuskulusid, et võita tagasi koht oma peamistel turgudel (nt. küpsisetootmises).

USA suurima sigaretitootja neljanda kvartali müügimaht kasvas 6,2% ning ulatus 46,3 miljardi sigaretini. Sellega kasvatas ta oma turuosa USAs 49,1%ni ning paisutas vahemaad oma peamise konkurendi R.J. Reynolds Tobaccoga.

Neljanda kvartali kogukäive kasvas aastataguse perioodiga võrreldes 10,2%, küündides 20,69 mld dollarini. Tugev tegutsemine USAst väljaspool ning nõrk dollar aitas Altria sõnul tõsta ainuüksi tulusid 926 mln dollari jagu.

Hetkel kuum