Koolitusifrma plaan viia ametnikud Kanaaridele seminarile ebaõnnestus lõplikult

30. jaanuar 2004, 13:43

Koolitusfirma plaan viia Kanaaridele seminari pidama seitse riigiametnikku luhtus lõplikult, sest praeguseks on ametnikud reisist loobunud.

Kui sel teisipäeval teatas Eesti Avaliku Halduse Instituut ASi (EAHI) juht Urmas Türk, et Kanaari saartel korraldataval seminaril on kümnest lektorist seitse riigiametnikud, siis on tema sõnul enne tänaõhtust väljalendu Gran Canariale kõik kõrged riigiametnikud üritusest loobunud.

Teispäeva õhtul loobus reisist nende seitsme ametniku hulka kuulunud sotsiaalministeeriumi asekantsler Piret Lilleväli. Pärast teda on ära öelnud ka teised ametnikud, ütles Türk.

Tegemist on juba teise ametnikegrupiga, kes EAHI Kanaari-koolitusest loobunud - seda küll ajakirjanduse survel. Enne neid teatasid koolitusfirma pakkumisest loobumisest muu hulgas tööturuameti peadirketor Mati Ilison ja PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõiv, pidades säärast koolitureisi ebaeetilseks.

Sel kolmapäeval kirjutas Äripäev EAHI plaanist viia ametnikud lektoritena Kanaaridele ELi teemalisele koolitusele, kusjuures reisi oleks kinni maksnud koolitusfirma. Hiljem muutus ametnike vaeva kompenseerimise viis - nimelt soovitas firma ametikel võtta puhkust ja osta reis oma raha eest. Samas oleks firma maksnud seminaril lektoritöö tegemise eest honorari, mis oleks võrreldav reisi maksumuse suurusjärguga.

Türk lükkas toona ümber väited, et EAHI viib ametnikud tasuta Kanaaridele. Ta ütles, et EAHI korraldab tasuta seminari oma töötajatele, ametnikud peavad ise maksma reisi ja kohapeal tehtavate kulude eest. Küll saavad nad lektoritasu.

EAHI omanikud on võimuerakonna Res Publica liikmed Tõnis Kons, Taavi Rajur, Urmas Türk. Koolitusfirma käive oli mullu 2,8 miljonit krooni, millest 70 protsenti andis riigisektor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing