30. jaanuar 2004 kell 10:35

Euroopa börsid: Ericssonil tuul tiibades

Euroopa tehnoloogiasektorit on täna aidanud toetada Nortel Networksi tugevad kasumi- ja käibenumbrid. Kell 12 oli Ericssoni aktsia üle 6% plussis.

Nortel Networksi neljanda kvartali kasum aktsia kohta tõusis 0,11 dollarini, samas kui Thomson Financial andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 0,02 dollarist aktsiakasumit, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg. Võrguseadmete valmistaja müük kasvas aasta viimases kvartalis esimest korda viimase kolme aasta jooksul ning kohe koguni 12% jagu.

Norteli aktsia on järelkauplemises tõusnud teisel pool suurt lompi ligi viiendikku ning haaranud kaasa ka Euroopa samas sektoris tegutsevad ettevõtted.

Ericssoni aktsia oli keskpäevaks tõusnud 16,50 Rootsi kroonini (+6,5%), Alcateli aktsia 13,65 euroni (+4,8%) ning Nokia aktsia 16,68 euroni (+0,7%).

Euroopa ravimisektoris on luubi all Aventis.

Wall Street Journali andmeil võib Novartis teha omapoolse pakkumise Prantsusmaa ravifirma Aventis ülevõtmiseks. Firmal tuleb tõenäoliselt pakkuda üle 46 miljardi euro, mis lubas ravimigigandi eest maksta Sanofi-Synthelabo.

Novartis on uudise peale langenud 0,6%, kuid Aventis ja Sanofi tõusnud ? vastavalt 3,8% ja 2,3%.

Hetkel kuum