Palace?i omandivaidluse seis septembris 2000

ÄP 02. veebruar 2004, 00:00

- Mis ka ei juhtuks, Palace?i hotelli majja Tallinnas jääb igal juhul Scandic Hotels, kommenteerib Toomas Sildmäe, Scandicu hotelliketi juht Eestis Riigikohtu otsust, mis lõpetas küll ühe vaidluse, ent lisab õli tulle uutesse vaidlustesse maja omandiküsimuses.

Hoonet nõuab tagasi Kanadas elav Tiio-Helve Blomdahl, kelle isa viis ta nelja-viieaastase tüdrukutirtsuna välismaale. Riigikohus lõpetas paari päeva eest vaidluse Tallinna südalinnas Vabaduse platsil üle poole sajandi uhkeldanud tumehalli Palace?i hotelli üle. Linn tahtis maksta hoone eest kompensatsiooni, Blomdahl vaidlustas selle.

- Blomdahli kohtus esindanud vandeadvokaat Viktor Kaasik seab kahtluse alla, et kohtus vastaspooleks olnud AS Finest Palace omanikule maja ilma vastupunnimiseta üle annaks.

?Küllap mõtlevad nad veel palju riukaid välja,? sõnas Kaasik. Finest Palace?i omanikeringi kuuluv Toomas Sildmäe ütles aga kindlalt: ?Jah, me oleme aastaid kohtuteed käinud, ja kui vaja, võime veel teist sama palju käia.? Tema väitel pole kohtuasi hotelli tegevust häirinud ega häiri ilmselt ka edaspidi.

- 29. aprillil 1996 tunnistas linna õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise komisjon Blomdahli Vabaduse platsil asuva ligi tuhanderuutmeetrise kinnistu ja sellel asuva vara õigustatud subjektiks. Kaks ja pool aastat hiljem otsustas linnavalitsus oma korraldusega jätta hotell Blomdahlile tagastamata.

Põhjenduseks oli, et hoone pole säilinud endisel kujul. Omanik pidi vara eest, mille turuväärtus on 120?130 miljonit krooni, saama miljon krooni kompensatsiooni. Blomdahl pidas linnavalitsuse korraldust õigusvastaseks ja palus selle halduskohtul tühistada, ent jäi kohtus alla. Võit tuli tänavu kevadel ringkonnakohtus ? linnavalitsuse korraldus tühistati. Sama otsus jäi jõusse paar päeva tagasi, sest Riigikohus ei andnud ASi Finest Palace kassatsioonkaebusele menetlusluba.

- Kohtuvaidlus käis selle üle, kas kinnisvara hindamisel kasutati õiglast valemit või mitte. Kaasiku sõnul selgus, et valitsus on 1997. aastal tõepoolest kinnitanud ehitistele vale hindamismetoodika, mis moonutab omandireformi põhimõtet.

?Ma ei usu, et vastaspool annab hotelli Blomdahlile kandiku peal kätte. Oluline võitlus on ees,? kinnitas Kaasik. ?Mina mõtleks kohtuvälisele kompromissile.?

Kaasik nentis, et hotelli tegelik tagastaja peaks olema linn, ent kuna Palace on panditud Hansapangale, ei usu ta, et panga endine juht ja praegune linnapea Jüri Mõis hoone tagastamiskorraldusele alla kirjutaks.

Toomas Sildmäe oli kindel, et ASi Finest Palace omanduses olev hoone on ja jääb sajaprotsendiliselt sellele firmale. ?Muretsemiseks pole mingit põhjust,? märkis ta. ?Mis ka ei juhtuks, jääb sinna majja Scandic Hotels.?

Postimees, 16.09.2000

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing