EPL: Piima hind tõuseb krooni võrra

02. veebruar 2004, 08:05

Tallinna Piimatööstus plaanib tõsta veebruaris 2,5% piima väljamüügi hinda kuni krooni võrra.

Põhjuseks on toorpiima kokkuostuhinna pidev tõus. Kui eelmise aasta sügisel ostsid tootjad piima kokku veel 3,25?3,30 krooni liiter ja aasta tagasi oli hinnaks 2.80, siis selle aasta algusest on kokkuostuhind tõusnud 4 kroonile liitrilt. Tänu sellele ennustab Tallinna Piimatööstuse juht Aare Annus jaemüügis kilepakendis piima hinnatõusu lähiajal 6,30 kroonilt 7,30-le ja muude piimatoodete hinnatõusu kuni 10%, kirjutas Eesti Päevaleht.

Samas ei kavatse näiteks Rakvere Piim lähiajal piima hinda tõsta. Rakvere Piima juhataja Nevil Hewitti sõnul tähendab toorpiima kokkuostu hinna tõus kaugemas perspektiivis siiski ka neile hinnatõusu. ?Kui suured piimatööstused hinda tõstavad, lähevad hinnatõusuga kaasa ka väiksemad. Arvan, et lähema kolme kuu jooksul võib hinnatõus siiski toimuda,? lisas Hewitt.

Ka Põlva Piim vaatab, kuidas kujuneb olukord turul, et siis teha otsus võimaliku hinnatõusu suhtes. ?Ei oska praegu öelda, kas tõstame piima hinda või mitte. Tutvume kõigepealt olukorraga ja siis otsustame,? ütles
ASi Põlva Piim juhataja Aivar Häelm.

Häelmi sõnul on nad Eesti siseturul üks väiksematest tegijatest ja sellevõrra on neil ka lihtsam.

Tallinna Piimatööstuse juhi Annuse sõnul on Eestis olnud nii paremaid kui ka halvemaid aegu, kuid praegune 4 krooni liitrilt on põllumehele hea hind. ?Talupidajad on raske aja üle elanud ning neil läheb praegu hästi. Tarbija hakkab nüüd piima ostes põllumeest toetama ? see on hea,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing