Tivoli asukohaks plaanitava Skoone bastioni ümber käiv kohtuvaidlus nihkus edasi

02. veebruar 2004, 14:17

Tivoli meelelahutuspargiks plaanitava Skoone bastioni praeguse rentniku ja Tallinna linna vaidlus lepingu lõpetamise üle teise astme kohtus nihkus edasi.

Kopenhaageni Tivoli tütarfirma Tivoli International siinne esindaja, konsultatsioonifirma TP Grupp nõunik Anne Luik ütles, et 29. jaanuaril ringkonnakohtus toimuma pidanud istung lükkus edasi, sest Skoone bastioni praeguse rentnikku Mahyd Skone esindav advokaat Viktor Kaasik oli haigestunud. Uus istung toimub 19. veebruaril.

Luige sõnul on Tivoli International praegu äraootavas seisus ning edasine tegutsemine sõltub sellest, kas kohus tühistab praeguse rendilepingu. Kuigi Tallinna linna ja rentniku vahelises vaidluses sai kohtu esimeses astmes võidu Mahyd Skone, on linn vahepeal vahetanud enda advokaati ning praegune esindaja Aivar Pilv on optimistlikult meelestatud ringkonnakohtu tehtava otsuse suhtes, lausus Luik.

'Tivoli tulek lähtub kahest printsiibist,' ütles Luik. 'Esiteks peab Tallinna linn tahet näitama ja teiseks - Skoone bastioni kättesaadavusest.' Ta lisas, et lõbustuspargi asukohana tuleb kõne alla ainult bastion ja seda ümbritsevad alad, mitte vahepeal kõne all olnud sadamaala ja Maarjamäe mereäär.

Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste on eelnevalt öelnud, et taanlased on pärast Skoone bastioni kohtuprotsessi valmis alustama läbirääkimisi soovitud alal asuvate Eesti Energia ja Tallinna Soojuse kruntide ostuks. Teniste sõnul on Tallinn huvitatud Tivoli investeeringust. Viimane võib erinevail andmeil olla ligi 1,5 miljardit krooni.

Skoone bastioni harjal olevate hoonete tasuta rentmiseks on sõlmitud 1993. aastal 40-aastane leping tulundusühistuga Mahyd Skone, mis soovib bastionile rajada keskaegset teemaparki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing