Forbesi 25 lemmikut

Annika Matson 03. veebruar 2004, 00:00

Forbesi eksperdid otsisid välja firmad, kellel oli tugev viie aasta baasile viidud kasv ning püsiv iga-aastane enam kui 10% käibe kasv.

Lisaks pidid väljavalitud firmad teenima jätkusuutlikku kasumit ning aastane käive pidi olema vähemalt 25 miljonit dollarit. Samuti pidi viimase 12 kuu käibe kasv ületama 10%.

Forbesi tabelit juhib firma Digimarc, kelle digitaalse hologrammiga turvaelementide tehnoloogia võimaldab kontrollida näiteks juhilubade ja isikutunnistuste ehtsust ning eristada valedokumente. 2002. aastal tootis Digimarc üle maailma 60 miljonit ID-kaarti. Digimarc toodab hologrammiga turvaelemente ja vesimärke paljude riikide keskpankadele ning tuntud firmadele, näiteks Adobe, Hewlett-Packard, Philips, Hitachi, Pioneer. Digimarci viie aasta kasv aasta baasile viiduna on 242%. Firma viimase 12 kuu käive oli 87 miljonit dollarit, mis on 25% enam võrreldes aastataguse perioodiga.

Wells Fargo Securitiese analüütik Jennifer Jordan Digimarci suhtes väga optimistlikult meelestatud ei ole, ta langetas oma jaanuari lõpu uurimuses Digimarci soovitust osta-tasemelt hoia-tasemele.

Tabelis teise koha saanud Digital River pakub internetis e-äri keskkondi ja lahendusi. Firma kliendid on teiste seas 3M, Motorola, Novell ja Symantec.

Digital Riveri viie aasta kasv aasta baasile viiduna on 184%. Firma viimase 12 kuu käive oli 96 miljonit dollarit, mis on 29% enam võrreldes aastataguse perioodiga.

Kolmanda koha on Forbesi tabelis hõivanud WebEx Communications, mis pakub veebipõhiseid audio- ja videokonverentside teenuseid. WebExi teenuseid kasutavad teise seas näiteks AT&T, France Telecom, Yahoo! ja SAP.

WebEx Communicationsi viie aasta kasv aasta baasile viiduna on 155%.

Firma viimase 12 kuu käive oli 176 miljonit dollarit, mis on 40% enam võrreldes aastataguse perioodiga.

Eesti investorile tuntumad firmad Forbesi 25 finalisti seas on eBay, Nextel Communications ja Symantec.

USA internetioksjonite korraldaja eBay aktsia lõi oma kõigi aegade rekordi selle aasta jaanuaris, sulgudes 67 dollari tasemel. Kompanii on viiel viimasel aastal peaaegu igal aastal oma käivet kahekordistanud, praegu ulatub see juba 2 miljardi dollarini.

Nextel Communications tegutseb digitaalse traadita kommunikatsiooni valdkonnas ning teenindab oma laiaulatusliku võrguga peamiselt ärikliente.

Symantec toodab muu hulgas arvutite antiviiruseprogrammi Norton.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing