2. veebruar 2004 kell 10:09

Läti president ei välista peaministri tagasiastumist

Läti president Vaira Vike-Freiberga ütles intervjuus telekanalile LNT, et ei välista peaminister Einars Rep?e tagasiastumist.

?Arvan, et võib tulla selline hetk, kus tal tuleb seda sammu kaaluda. See tekiks siis, kui valitsus jääb pikaks ajaks olukorda, kus vähemusvalitsusega ei ole võimalik vastu võtta riigi jaoks olulisi otsuseid,? ütles Vike-Freiberga.

Presidendi sõnul on läinud nädalal puhkenud valitsuskriisi üks põhjuseid juhtivate poliitikute isiklikud probleemid ja vaenutsemine. ?Lätlastel ei ole vaja vaadata Mehhiko seriaale, aitab sellest, mis toimub meie oma riigis,? ütles president.

Vike-Freiberga ütles, et ei saa ametisoleva peaministri tööle midagi ette heita. Küll aga imestas president, et Rep?e reageeris nii valuliselt parlamendikomisjoni moodustamisele tema finantstehingute uurimiseks.

?Finantstehingute läbipaistvus? oli üks Uue Aja partei loosungeid. Presidendi arvates tuleks Rep?el eeskuju näidata ning vastav informatsioon kahtluste hajutamiseks kiiresti avalikustada, vahendas Delfi portaal Lätis.

Hetkel kuum