Meelis Atonen esitas maavanematele üleskutse

03. veebruar 2004, 09:40

Minister Meelis Atonen kutsus maavanemaid üles korraldama tervet konkurentsi soodustavaid sõitjateveo riigihankeid.

Sõitjateveo riigihanked olid jutuks eilsel majandus- ja kommunikatsiooniminisri Meelis Atoneniga kohtumisel maakondade esindajatega. Kohtumise teemaks oli maakondades läbiviidud ja vaidlustatud bussihangete suur osakaal. Atonen juhtis kohalviibijate tähelepanu konkurentsi mittesoodustavatele nõuetele ning juba tegutsevate vedajate soosimisele sõitjateveo riigihangete tingimustes, mis on võimalikuks aluseks ka hangete võimalikele vaidlustustele.

?Meie eesmärk on parima kvaliteedi ja hinnasuhtega vedaja leidmine ning terve konkurentsi tekitamine,? rõhutas minister Meelis Atonen. ?On olemas rida teenuseid, mida on võimalik teenuse osutajal sisse osta. ?Ma ei näe mingit vajadust, et ühelt bussifirmalt peaks nõudma näiteks pesula olemasolu või igas lõpppeatuses gara?eerimise võimalust,? tõi minister Atonen näite kui vaba konkurentsi piiravatest ja seniseid turulolijaid soosivatest nõuetest.

Ministeerium andis soovitusena ka võimalikud hindamiskriteeriumid, mida arvestada koostades pakkumiskutse dokumente sõitjateveo riigihankel. Oluline on võtta arvesse liinikilomeetri hinda, busside kvaliteeti nii vanuse kui keskkonna seisukohalt ja teenuse kvaliteeti, hõlmates näiteks info- ning piletite broneerimissüsteemi.

Pakkuja kvalifitseerimise puhul peaks arvestama kindlasti eelnevat liinitöö kogemust, netokäivet ning maksuvõla puudumist.
Vaidlustatud on näiteks Harju, Valga, Pärnu, Ida-Virumaa ja Läänemaa sõitjateveo riigihanked.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing