PM: Talsingi on maailma tulevaste tähtlinnade seas

03. veebruar 2004, 08:03

Tallinn ja Helsingi kuuluvad maailma 24 kõige suurema arenguvõimega linna hulka, väidavad rahvusvahelise kinnisvarafirma Jones Lang LaSalle eksperdid.

Ekspertide hinnangul loob nii Helsingile kui ka Tallinnale eeldused kiireks eduks tehnoloogia areng ja teadmistepõhine majandus, kirjutab Postimees.

«Tehnoloogiakeskustena kerkivad esile linnad, kus on hea haridusega ja heade tehniliste oskustega tööjõud ning töökindel infrastruktuur ja soodne ärikeskkond,» märgivad eksperdid ja mainivad üheksat n-ö tähtlinna.

Eesti valitsuse arendusnõuniku Raul Malmsteini arvates on Tallinn ja Helsingi eraldi võetuna tõenäoliselt siiski liiga väikesed globaalses majanduses läbilöömiseks. Helsingis on kõigest 900 000 elanikku, Tallinnas üle kahe korra vähem.

«Kui Tallinna ja Helsingit on määratletud kasvukeskustena, on siin kindlasti koht tõsiseks järelemõtlemiseks, kuidas seda potentsiaali paremini ära kasutada,» sõnas Malmstein.

«Ehkki uuringus on peetud vajalikuks mõlemat linna ka eraldi esile tõsta, näevad need paaris vaadatuna välja palju paremad. Soome ja Eesti koostöö teaduse ja tehnoloogia vallas võib siin anda lisaväärtust, millest võidavad mõlemad linnad,» leidis Malmstein.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing