Kohus tühistas Paltsu trahvi

Anne Oja 04. veebruar 2004, 00:00

Kohus tühistas maksuameti otsuse ja lõpetas väärteomenetluse Paltsu suhtes, sest puudusid väärteo tunnused.

Samuti rahuldas linnakohus OÜ Pambos Holdings kaebuse maksuameti otsusele, millega OÜ-le Pambos Holdings määrati 4500 krooni trahvi. Kohus tühistas maksuameti otsuse ja lõpetas väärteomenetluse osaühingu suhtes, sest väärteo aegumistähtaeg on möödunud.

Maksuamet määras trahvid 2001. aastal toimunud raamatupidamisreeglite rikkumise eest. Sel ajal kehtinud maksukorralduse seadus ütles, et väärteod aeguvad ühe aastaga. Praegu kehtiv seadus annab aegumistähtajaks kolm aastat.

Maksuameti väitel ei lasknud Palts raamatupidamisaruanded koostada mitte kontrollitud perioodil 2001. aastal, vaid hiljem. Millal sel juhul aruanded koostati, maksuamet ei täpsustanud.

Paltsu advokaat Ants Karu kommenteeris kohtu otsuseid: ?Ma arvan, et need otsused on õiged ja Tõnis Palts pole väärtegu korda saatnud.?

Mõlemad kohtuotsused käsitlesid ühte ja sama tegu, ühelt poolt Pambos Holdingsi tegu, mille eest vastutab firma ise, ja teiselt poolt Tõnis Paltsu tegu, kes oli ettevõtte raamatupidamise eest vastutav isik, rääkis Karu.

Karu sõnul ei saa öelda, nagu Palts ei oleks vastutanud Pambos Holdingsi raamatupidamisreeglite rikkumise eest. ?Paltsu väidetav viga ei olnud viga,? ütles Karu.

Praeguseks on maksuamet lõpetanud Pambos Laeva ja Pambos Kinnisvara revisjonid. Lõpetamata on Pambos Holdingsi revisjon ja Paltsu kui eraisiku kontroll.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. December 2011, 07:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing