3. veebruar 2004 kell 13:32

Mürgine ritsiinipulber odavdab dollarit

USA senatist leitud mürgine ritsiinipulber pani USAd muretsema võimalike terrorirünnakute pärast ning langetas täna USA dollarit.

?See tuletab turgudele meelde, et terroriprobleem on endiselt elus ja veel kuidas,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg. ABN Amro Holding NV valuutastrateeg Shahab Jalinoos.

Pulber leiti vabariiklasele Bill Fristile saadetud posti juurest. Fristi sõnul võisid pulbriga kokkupuutunud inimesed seda sisse hingata.

Ritsiini leidmine süvendas terrorihirmu mida süstis inimestesse möödunud pühapäevane Washington Post, mis kirjutas et terrorirühmistus Al-Qaeda plaanib lennukis korraldada keemilist või bioloogilist rünnakut.

Dollar odavnes euro suhtes eilselt 1,2424 dollarilt (12,59 krooni dollar) 1,2545 dollarini (12,47 krooni dollar). Valuuta langustempo kiirenes 1,2470 dollari juures, kus oli üleval palju dollari müügi ja euro ostuordereid, ütles Societe Generale SA valuutastrateeg Niels Christensen.

Dollari rekordmadal kurss pärineb selle aasta 12. jaanuarist, kui euro eest sai päevasiseselt 1,2899 dollarit (12,13 krooni dollar).

Hetkel kuum