Teadetetahvel aitab kiirendada info liikumist

Indrek Kald 04. veebruar 2004, 00:00

Meediaagentuur Media House kasutab arvutipõhise infovahetuse kõrval teadetetahvlit. ?Sellelt on näha, kes on kuhu läinud, mis kellast mis kellani on keegi kontorist väljas, kes on parajasti lõunal, kes kliendikohtumisel. Samuti märgime tahvlile kellaajaliselt, kes millal koosolekuruumi kasutab,? selgitab sekretär Tiia Põldma.

Teabe võib kättesaadavuse järgi liigitada personaalseks ? siin sobivad väiksemõõdulised tahvlid ? ja tervele firmale suunatuks, sel juhul võib kasutada nii väikeseid kui suuri teadetetahvleid. ?Samuti on teadetetahvel ideaalne asutuse siselehe asendamiseks, seda just operatiivsuse tõttu,? lisab Indrek Lindpärg kontoritarvetega kaupleva 3M Eesti filiaalist. Tema sõnul võib teadetetahvel olla suunatud ka klientidele, näiteks kui see on ametiasutuse või linnavalitsuse seinal. ?Viimaste puhul saab asutuse koridori panna üles üldinfo või vastused korduma kippuvatele küsimustele, et inimene ei peaks lihtsamate asjadega ametniku juurde minema ja nii aega raiskama,? kinnitab Lindpärg.

Tahvli valiku puhul tuleb lähtuda selle mõõtudest, hinnast, värvist ja materjalist. Liimtahvli puhul pole dokumentide kinnitamiseks vaja kinnitustarvikuid, nagu knopkad või nööpnõelad. Liimtahvli eeliseks on kasutamise lihtsus, sest teate ülesjätmiseks on vaja vaid dokument tahvlile suruda. Tahvlile kinnitamiseks sobivad eelkõige paberdokumendid, maksimaalne kinnitatava eseme kaal sõltub sellest, kui suurele liimpinnale see asetada. Samas ei kahjusta selline lahendus dokumenti ega tekita sinna näiteks nõelaauke.

AS Intera pakub Martela tahvleid, millest väikseim on mõõdus 600 × 1200 mm ja suurim 1200 × 5000 mm. Teadetetahvli materjalid on kork, linoleum, kangas jms. Kasutada saab erinevaid toone ja raamivärve. Büroodes kasutatakse ka tahvel-vaheseinu, mis täidavad korraga kaht funktsiooni ehk on kasutatavad teadetetahvlina ja samas on head ruumieraldajad. Need sobivad hästi avabüroodesse, selgitab Intera turundusjuht Janne Mikkiver.

Martela teadetetahvlid maksavad 1600?8600 kr, 3M liimtahvlite hinnad jäävad vahemikku 195?1995 kr.

Nende firmade kõrval, kus kasutatakse teadetetahvlit, on ka ettevõtteid, kes on läinud üle tänapäevasele infovahetusele, eelistades selleks näiteks MS Outlooki või siseveebi. Nii loobus Scania Eesti oma kontoriruumis senisest seinatahvlist ja läks üle arvutis asuvale ühiskalendrile. ?Statsionaarne magnettahvel andis meie tegemistest lihtsustatud ülevaate ? polnud võimalik näha, millega keegi ikkagi tegeles. Meeskonnas on selline info aga vajalik,? räägib Scania personalijuht Katriin Lumiste.

Nüüd kasutatakse Scanias Exchange?i serveril baseeruvat elektroonilist ühiskalendrit. ?Üksteise kalendreid nähes võime paremini meeskonnasiseselt aega planeerida ja interneti kaudu saame mahuka ülevaate mitme töötaja kalendrist,? selgitab Lumiste uue lahenduse eeliseid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. December 2011, 07:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing