Maaelu Edendamise SA pakub tänavu laene ja tagatisi ligi 300 mln krooni eest

04. veebruar 2004, 12:58

Põllumajanduslaenudega tegeleva Maaelu Edendamise SA planeeritav tänavune laenumaht on 180 ja laenutagatiste maht 100 miljonit krooni.

Laenu annab Maaelu Edendamise SA (MESA) kas finantsasutuste kaudu või otse. Finantsasutuste kaudu saab põllumajandustootja nii pika- kui ka lühiajalist laenu. Laenu antakse järgmisteks otstarveteks: investeerimislaen väike- ja keskmise suurusega põllumajandustootjale, investeerimislaen keskkonnanõuete täitmiseks (sõnnikuhoidla ehitus ja renoveerimine jt.), käibekapitali laen (varasem kevadtööde laen), muu investeerimislaen.

Nn otselaene annab MESA kaheks otstarbeks: pikajaline (kuni 25 aastat) ja madalaintressiline laen põllumajandus- ja tootmismaa ostuks ning käibekapitali laen põllumajanduslikuks tootmiseks vajalike sisendite ühishankeks ja põllumajandussaaduste ühisturustamiseks.

MESA laenutagatis on mõeldud krediidi- ja finantseerimisasutuste poolt maapiirkonnas tegutsevale ettevõtjale antud laenule, kui ettevõtja enda tagatisest ei piisa või soovib pank riske jagada. Samuti käendab MESA põllumajandussaaduste kokkuostjate debitoorset võlgnevust ja finantsasutuse faktooringtehingust tulenevat regressi nõuet.

Eelmise aasta üheksa kuu seisuga oli MESA välja andnud 309 laenu summas 258,8 mln krooni. Sellest 35,1 mln krooni MESA poolt otseantavad laenud maa ostuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing