Elektronposti aadress veebilehel tuleb peita

Kaido Einama 05. veebruar 2004, 00:00

Tavaliselt otsivad rämpspostirobotid @-märgiga tekstilõike, et neid elektronposti andmebaasidesse lisada. Niimoodi koostatud andmebaasist ei saa kasutaja enam välja, kuna pärast eemaldamissoovi saatmist korjab spämmirobot selle aadressi peagi uuesti veebist üles ja lisab uuena andmebaasi. Ainus võimalus on aadresse koguvad robotid ära petta.

Kindel reegel nende petmiseks on reegleid mitte kasutada või e-posti aadressi mitte avaldada. Viimane variant aga ei pruugi firma usaldusväärsusele ja kättesaadavusele hästi mõjuda. Seega tuleks aadressid avaldada kujul, mis inimsilmale arusaadav, aga masinale mitte. Üks hea võimalus veebis tagasiside korraldamiseks on ka tagasisideankeet, mille täitmise järel server suunab kirja juba edasi vajalikele elektronpostiaadressidele, veebikülastaja aga neid aadresse ei näe.

Lihtsaim ja ilmselt enim kasutatud moodus on @-märgi asendamine millegi muuga. Näiteks nimi@firma.ee on roboti jaoks äratuntav kui aadress, kuhu saaks hakata reklaame saatma, nimi(ät)firma.ee aga juba mitte. Paljud välismaised robotid satuvad juba täpitähtedega kimbatusse, sest elektronpostis ei tohi neid olla. Üsna levinud on ka teate lisamine e-aadressile, näiteks nimi(eemaldasee)@firma.ee, kuid võib tavakasutajale jääda arusaamatuks. Lisavaeva nõudev, kuid arusaadav on elektronposti aadress pildi kujul. Siis ei saa seda tekstina kopeerida, kuid käsitsi suudab kasutaja selle sisse toksida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing