PM: Tallinna parkimisreform ähvardab läbi kukkuda

05. veebruar 2004, 08:28

Keskerakonna plaanitud tasulise parkimisala laiendamist ja parkimise hinna tõusu ette nägev kava võib täna pealinna volikogus heakskiiduta jääda.

Hinnatõusu ideele on vastu nii võimuliitu kuuluv Reformierakond kui ka opositsioonipoliitikud.

Tallinna Kesklinna vanem ja Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Keit Pentus ütles eile Postimehele, et erakonna hinnangul ei tohiks tasuline parkimisala laieneda elamupiirkondadesse, nagu näeb ette praegune plaan.

Pentus selgitas, et kui tasuline parkimisala jõuab elumajade rajooni, peaksid inimesed hakkama auto oma maja ette parkimise eest tasuma.

Linnavalitsuselt jaanuaris heakskiidu saanud ja tänasel linnavolikogu istungil esimesele lugemisele minev eelnõu näeb ette tasulise parkimise ala laiendamist Ravi tänaval asuva haiglakompleksi ümbruskonna ning Raua ja Tina tänava piirkonna arvel. Lisaks tõuseks ligi kolmandikul tasulise parkimise alast hind 12 kroonilt tunnis 24 kroonile.

Pentus lisas, et hinnatõusu vastu Reformierakond pole.

Keskerakonna fraktsiooni kuulub pealinna 63kohalisest volikogust 31 liiget, Reformierakonna fraktsiooni 11 liiget.

17-liikmelise ja opositsiooni kuuluva Res Publica fraktsiooni esimees Kaupo Reede ütles Postimehele, et kavatseb teha ettepaneku eelnõu linnavalitsusse tagasi saata.

«Loomulikult me seda eelnõud sellisena heaks ei kiida, see täidab ainult erafirma Falck (Tallinna parkimiskorraldaja - toim.) huve,» lausus Reede.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing