Ülo Toomsalu • 5. veebruar 2004 kell 6:49

Pärnu PM: Kolledž sunnib naabrit teistsugust maja ehitama

Tartu Ülikooli Pärnu kolledz ei pea kinnisvaraarendaja kavandatavat kuuekorruselist elamut poole madalamate ülikoolihoonete kõrval sobivaks.

Eile olid vaidlevad pooled koos Pärnu maavalitsuses, sest planeeringuseadusest tulenevalt on maavalitsuse kohustus kuulata ära mõlemad osalised ja püüda saavutada kokkulepe, kirjutab Pärnu Postimees.

Koosolekul olid esindatud Ringi 37 kui kunagise kalatööstuse hoone omanik Aksel Puust, Garri Raagmaa Tartu ülikooli Pärnu kolledzist ja linnavalitsuse planeerimisosakonna töötajad. Koosolekut juhatas maavalitsuse planeeringutalituse planeeringunõunik Tiiu Pärn.

Raagmaa väitel on kolledzile vastuvõetamatu, et naaberkrundile, vaid kümme meetrit raamatukogust, kerkib sellest poole suurem elamu. õppeasutuse ettepaneku järgi oleks lahendus, kui elamu raamatukogu-poolsest küljest astmeliselt kitsamaks läheks.

Pärnu linnaarhitekt Ülar Saar ütles, et ta pole vaimustuses hoonest, mis näeb välja nagu tavaline paneelelamu. Saar avaldas arvamust, et kolledzipoolne külg võiks tulla kolmekorruseline.

?Aga et hoone ei kaotaks mahus, võiks ta olla jõe poolt kõrgem ja saledam - kaheksakorruseline,? pakkus linnaarhitekt.

?Arendajal on tunne nagu kooli lõpueksamil, kus äkki tuleb välja, et oled vales koolis käinud,? kommenteeris Puust. Nimelt oli planeeringut menetledes algusest peale valitsenud seisukoht, et kõrgem kui kuuekorruseline maja volikogus läbi ei lähe.

Hetkel kuum