Puhkepäeva turismiuudised

ÄP 06. veebruar 2004, 00:00

Maailma Turismiorganisatsiooni (WTO) andmetel reisis rahvusvahelisi turiste eelmisel aastal 1,2 protsenti vähem kui 2002. aastal.

Põhjuseks olid 2003. aastal turiste Kagu-Aasiast ja ka mujalt koju peletanud SARS ning Iraagi sõda, mis samuti mõjus laiemale piirkonnale kui Iraagi ümbrus. WTO andmetel reisis möödunud aastal üle piiri 694 miljonit turisti, mis on 8,5 miljonit vähem kui 2002. aastal. 2004. aasta suhtes on WTO aga optimistlik.

Estonian Air pakub seitsme päeva jooksul kolmapäevast kolmapäevani sõbrapäevahinnaga soodsaid ühe suuna lennupileteid kolme sihtkohta: Stockholmi 525 kr, Kopenhaagenisse 725 kr, Amsterdami 725 kr. Lisanduvad lennujaamamaksud (edasi-tagasi kokku kuni 800 kr) ja teenustasud (internetis 25 kr ja reisibüroos 75 kr). Sooduspiletid kehtivad lennuks märtsi jooksul. Sihtkohas võib maksimaalselt viibida 3 kuud.

Üks tuntumaid reisiraamatute kirjastajaid Lonely Planet koostas oma toimetajate eelistustele tuginedes 2004. aasta kuumimate sihtkohtade edetabeli. Enim soovitasid reisitoimetajad sihtkohana Uus-Meremaad.

Põhjuseks pidasid Lonely Planeti toimetajad seda, et Uus-Meremaa asub eemal kõigist suurtest (ja terroriohtlikest) metropolidest ning endiselt jätkub sinna kultusfilmi ?Sõrmuste Isand? fännide vool, kes tahavad külastada triloogia võttepaiku. Pealegi on Uus-Meremaal peaaegu kõike, mida üks seiklusturist otsib: geisreid, vulkaane, mägesid, liivarandu, fjorde, ajalugu ja pärismaist kultuuri. Üllatavaks riigiks pidasid maailmaränduritele raamatute koostajad Horvaatiat, kus seguneb Vahemere maade kultuur ja Ida-Euroopa. Ootuspäraselt seadis end TOP5 hulka Tai, mis on reisijate internetihääletuste põhjal juba aastaid iseseisvate rändurite lemmikpaigaks olnud. Euroopast mainisid toimetajad veel Kreekat, Portugali ja Hispaaniat.

Alates veebruarist ei maksa SAS enam reisibüroodele komisjonitasusid, vaid kehtestab hinnakirja teenustasudest, mis lisanduvad piletihinnale reisibüroost või mujalt tellides.

Odavaim on osta pilet interneti kaudu, kus teenustasu on kohati kümneid kordi odavam. Teenustasud sõltuvad ka sihtpunktist või edasimüüja teenustasudest. Tasu võetakse kõigi reisijate, välja arvatud alla kaheaastaste süles reisivate laste eest. Näiteks maksab turistiklassis Euroopa lennupileti broneerimine internetis 50 krooni, esindustes või telefoni teel aga 300 krooni. Mandritevahelise lennu broneerimine on vastavalt turistiklassis interneti kaudu 50 kr ja esindustes või telefoni teel 500 kr. Teenustasu ei tagastata pileti tagastamisel. Estonian Airil kehtib samuti teenustasu, mis internetis on 25 krooni ja esindustes 75 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing