Retriiverite erinäitus pühapäeval

Monica Sikk 06. veebruar 2004, 00:00

See on parim võimalus saada ülevaade erinevatest retriiveri tõugudest, näha palju erinevaid ja väga häid koeri, luua isiklikke kontakte koeraomanike ja kasvatajatega.

Sellel näitusel on kuuest retriiveritõust neli: 91 labradori, 92 kuldset, 5 kiharakarvalist ja 3 siledakarvalist retriiverit. Koeri osaleb lisaks Eestile ka Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt ? ühtekokku 191 koera.

Labradore hindab tõu kodumaalt Suurbritanniast pärit tuntud labradorikasvataja Keth Wallington. Kuldsete retriiverite kohtunik Roy Maynard on samuti pärit Briti saartelt. Kiharakarvalisi ja siledakarvalisi hindab Soome kohtunik Tiina Illuka, kes kell 16.30 hindab ka Best In Show?d.

Eesti Retriiverite Tõuühingu esimehe Margus Merima sõnul läheneb Eestis labradoride arv juba 700-le ning kuldseid on hetkeseisuga umbes 250. Eelmisel aastal sündis esimene kiharakarvaliste retriiverite pesakond, mis on esimene mitte üksnes Eestis, vaid Baltimaades tervikuna. ?Eriti populaarsed on labradorid ja kuldsed retriiverid, seda nii Eestis kui maailmas tervikuna,? rääkis Merimaa. Vanimad retriiveritõud on ligi 200 aastat vanad. Retriiverid aretati veelindude äratoomiseks linnujahil vanal heal Inglismaal.

Labradorid ja kuldsed retriiverid on viimastel aastatel kujunenud nn moekoerteks. Paljud tahavad kuldset või labradori retriiverit sõbralikkuse pärast eelkõige perekoeraks. Nõudlus on suur ja ületab pakkumise.

Eestis on tõupuhta labradori retriiveri kutsika hind keskmiselt 8000?10 000 krooni, kuldsete retriiverite hind aga 12 000?15 000 krooni. Hind sõltub sugupuust ja vanemate saavutustest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing