EPL: pank võib alkohoolikule laenu andmisest keelduda

06. veebruar 2004, 08:22

Hansapanga eluasemefinantseerimise osakonna arendusjuhi Kersti Arro sõnul võib pank alkohoolikule laenu andmisest keelduda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kasiinolembesed ja muude sõltuvusharjumustega laenutaotlejad on panga silmis kõrgemate riskidega, selgitas Arro. Samas on aga tema hinnangul sõltuvusi, näiteks narko- või alkoholisõltuvust, raske tuvastada.

Tarbimisharjumused ei saa kliendile üldjuhul saatuslikuks, kui on selgelt näha, et säästmisvõimalusi on. Suurema tähelepanu all on inimesed, kes on harjunud viiviseid maksma.

Hansapank kontrollib Krediidiinfo maksehäirete registrist, kas taotleja ei ole võlgu mõnele teisele krediidiasutusele või näiteks telefonioperaatorile.

Võõra panga kliendil palutakse tuua konto väljavõte. ?See näitab meile, kas ja kui suur on kliendi regulaarne töötasu, väljavõte on parem variant kui palgatõend,? ütles Arro. Isegi see, kui klient suudab oma sissetulekuga elada palgapäevast palgapäevani, ei tähenda Arro sõnul alati seda, et laenu anda ei saaks.

Ühispanga jaepanganduse divisjoni direktor Ahti Asmann ütles, et laenu andmisel on A ja O kontoväljavõte. Riski sidumises hariduse, soo või hobidega pole Asmanni sõnul reeglina mingit loogikat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing