F-Secure viiruseguru jagas Tallinnas turvauudiseid

06. veebruar 2004, 15:26

Rahvusvaheliselt tunnustatud arvutiviiruste ekspert Mikko Hyppönen jagas täna Tallinnas turvauudiseid ja tegi kokkuvõtte mullustest epideemiatest.

Oma ala guruks peetav F-Secure Corporationi antiviiruse labori juhataja Hyppönen tõdes, et viirused lähevad iga aastaga oma levikult aina kiiremaks ja seetõttu ka tekkida võivad kahjud järjest ulatuslikumaks. Mullu tekitasid suuremat segadust viirused Bugbear.B ja MSBlast, millest viimane põhjustas e-posti ummistuse. Augustis levinud Sobig.F?ist sai F-Secure koostöös FBI-ga kiiresti jagu, sulgedes rünnakuks valmis pandud serverid, vahendas BCS Infra.

Kõige uuem ja eelmise aasta omadest hullem ussviirus, millega F-Secure võitleb, on Mydoom ehk Shimgapi või Novarg. See viirus levitab end e-postiga suvanime ja ZIP, BAT, CMD, EXE või PIF SCR laienditega. Avamisel kuvab uss Windows Notepad?i täis suvamärke. Mydoom-viiruse püüdmiseks pidid viirusetõrje uuendused olema tehtud 26. jaanuari seisuga.

F-Secure?i viirusetõrje on jätkuvalt Eesti turuliider, kattes 30% turust. Klientide arv kasvas eelmisel aastal 4%, tehingute arv 6% ning müüdud litsentside ja tugiteenuste pikenduste arv 10%. F-Secure?i lõpptarbijatest era- ja äriklientide arv ületab 1500. F-Secure viirusetõrjeprogramme müüb Eestis ligi 100 edasimüüjat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing