Transport ja side hoidsid hinnakasvu madalal

06. veebruar 2004, 11:32

Eelmise aasta jaanuariga võrreldes hoidsid aastast hinnakasvu madalana transpordi- ja sideteenuste odavnemine, teatas rahandusministeerium.

Kummagi kaubagrupi hinnalanguse tingis möödunud aasta kõrge baas.

Toidukaupade hinnad saavutasid aastases arvestuses eelmise aasta jaanuari taseme ning olid juba teist kuud järjest kõrgemad kui aasta varem. Oluliselt mõjutas tarbijahindu eluasemeteenuste hinnatõus, mis oli põhjustatud vee ja kanalisatsiooni ning soojusenergia kallinemisest mõnedes piirkondades.

Kuises arvestuses langesid vaid riiete ja jalatsite hinnad, mille põhjustas jõulujärgne soodusmüük. Enim tõusid eluaseme- ja sideteenuste ning toidukaupade hinnad.

Eurotsooni aastane inflatsioon püsis jaanuaris esialgsel hinnangul detsembri 2,0 protsendi tasemel, mis on Eesti tasemest olnud kõrgem 2003. aasta aprillist alates. Eurotsooni hindu mõjutasid enam alkoholi ja tubaka ning mootorikütuse kõrged hinnad.

Veebruaris ja märtsis võib oodata eurotsooni inflatsiooni langemist allapoole 2,0 protsendi taset seoses eelneva aasta kõrge baasiga transporditeenuste ja toidukaupade osas.

Eesti tarbijahinnad peaksid lähikuudel püsima suhteliselt madalal, mille tingib eelmise aasta kõrge baas. Samal ajal on oodata toidukaupade ning transporditeenuste kallinemist kuises arvestuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing