Elcoteq Tallinn teeb tehasele juurdeehituse

Villy Paimets 09. veebruar 2004, 00:00

Praegu on ettevõttel Tallinnas kaks tehast, kus on kokku 33 000 ruutmeetrit tootmispinda.

AS FKSM alustas 9000 ruutmeetri suuruse hoone ehitustöödega jaanuaris, tootmist alustatakse laiendatud osas orienteeruvalt juulis. Et ehitusega õigeks ajaks valmis saada, tuleb ehitajatel tööd mitmes vahetuses teha.

?Tempo on kiire,? ütles ehitusettevõtte peadirektor Kaido Fridolin. ?Jah, nad on meil läbi aastate suur klient olnud, minu teada on kõik Elcoteqi hooned meie ehitatud,? vastas Fridolin küsimusele, kas FKSM on ennegi Elcoteqile tööd teinud.

ASi Elcoteq Tallinn juhatuse liige Ilmar Petersen ütles, et ettevõtte laiendamiseks kulub kokku umbes 120?200 miljonit krooni. Siia hulka on arvestatud uue hoone ehituseks, seadmete ostmiseks ja tootmise alustamiseks vajalike materjalide hankimiseks kuluvad summad.

Kui palju uusi töökohti juurde tuleb, ei soostunud Petersen ütlema. ?Ütleksin hea meelega aasta lõpus, kuidas läks. Ei taha asjatult lootusi äratada, see on ju nii õrn teema,? selgitas Petersen.

Ka ettevõtte teabekorraldaja Triin Olvet ei öelnud, kui palju uusi töökohti luuakse: ?See sõltub täiesti projektidest ja tellimustest, ei hakkaks üldse spekuleerimagi.?

?Meie käekäik sõltub paljuski maailmamajanduse kasvust ja tehnoloogia arengust ehk sellest, kas inimesed hakkavad rohkem tooteid-teenuseid tarbima või mitte,? lisas Petersen.

AS Elcoteq Tallinn kuulub Helsingi börsil noteeritud rahvusvahelisesse kontserni Elcoteq Network, mis on üks suuremaid sidetehnoloogiale keskendunud elektroonikatoodete valmistajaid maailmas. Kontserni käive kasvas mullu 21%, 2,2 miljardi euroni (umbes 35 miljardit krooni), kasum aktsia kohta kasvas 30%.

Kontserni tehased paiknevad Soomes, Eestis, Venemaal, Ungaris, Mehhikos ja Hiinas. kokku annab Elcoteq Network tööd ligi 12 000 inimesele, töötajate arv kasvas mullu 2837 töötaja võrra. Elcoteq Tallinn alustas tegevust 1993. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing