Mustamäe tüüpkorterite hinnad erakordselt kõrgel

Enn Tosso 09. veebruar 2004, 00:00

Kui varem olid Mustamäe hinnad samas suurusjärgus Lasnamäega, siis nüüdseks on Mustamäe korteri ruutmeetri hind Lasnamäe omast umbes 1500 krooni kõrgem.

Mustamäe korterite ruutmeetri hind on keskmiselt 10 000 krooni, samas kui Lasnamäel tehakse tehinguid 8000?8500kroonise ruutmeetrihinnaga.

ERI Kinnisvara eluruumide osakonna müügijuhi Mart Saa sõnul on Mustamäe korterite praegusele hinnatasemele raske põhjendusi leida. Tema arvates võib üheks põhjuseks olla asjaolu, et Mustamäel on rohkesti mõni aasta tagasi korralikult renoveeritud kortereid, mille omanikud ostavad kas korteri uuselamusse või maja. Mustamäe korterite ostjad seevastu tunnevad huvi eelkõige heas korras korterite vastu, kuhu on võimalik kohe sisse kolida, ning maksavad seetõttu mõnigi kord üle.

Saa sõnul võib see asjaolu olla Mustamäe erakordse menukuse põhjuseks. Kolmetoalise heas korras ja hea asukohaga korteri hind küünib 700 000 kroonini. Saa ütleb, et Mustamäel on hiljuti tehtud tehing, kus korteri ruutmeetri maksis enam kui 12 000 krooni.

Kesklinna hinnatase on jäänud endiseks, ehkki eestiaegsete kivimajade vastu on endiselt suur huvi. Samuti muutuvad täielikult renoveeritud puumajad üha populaarsemaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing