Põhjala börse raputasid firmade tulemused

Peeter Stamberg 09. veebruar 2004, 00:00

Põhjala börsidel oli reedel tulemusterohke päev. Euroopa ja USA aktsiaturge mõjutasid kõige rohkem Rootsi Ericssoni majandustulemused, kuid oma eelmise aasta majandusnäitajad avalikustasid ka paljud teised tuntud firmad.

Oodatust paremad majandustulemused avaldanud Ericssoni aktsia hind kerkis üle kümnendiku, suuri liikumisi tegid läbi ka oma tulemused avaldanud Elcoteq, Assa Abloy ja Securitas.

Tallinnas tootmist laiendava Elcoteqi aktsia kukkus 10,8%, 17,39 eurole. Languse põhjuseks olid oodatust nõrgemad majandustulemused ja vaid ähmane selle aasta kasumi- ja käibeprognoos. Elcoteq teatas majandustulemuste kommentaaris, et 2004. aastal on peamiseks eesmärgiks suurendada müüki ja uute klientide arvu ning parandada tootlikkust. Nii kasumi kui ka käibe osas prognoositakse sellel aastal kasvu. Müük peaks aga selle aasta esimeses kvartalis kindlalt möödunud aasta lõpu tulemustele alla jääma, põhjuseks hooajalised kõikumised nõudluses.

Assa Abloy aktsia tõusis Stockholmi börsil 6,6%, 97,00 Rootsi kroonile. Maailma suurima turvateenuste pakkuja Securitase aktsia rallis oodatust paremate neljanda kvartali tulemuste najal 14,7%, 117,00 Rootsi kroonile.

USA börsid tegid reedel läbi tõusu hoolimata sellest, et töökohti loodi jaanuaris oodatust tunduvalt vähem. Nõrga tööturunäitaja tõttu usutakse, et USA keskpank hoiab intresse lähiajal jätkuvalt madalal, mis peaks aitama suurendada majanduslikku aktiivsust ning hoidma ettevõtete intressikulusid madalal. Tehnoloogiaettevõtete rikas Nasdaqi koondindeks kerkis reedel üle 2%, Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis ligi 1%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing