Tartu Maratoni raha sulas ära

ÄP 09. veebruar 2004, 00:00

Klubi Tartu Maraton juhatuse esimees Alar Arukuusk ei osanud reedel öelda, kui palju Tartu Maratoni korraldamiseks mõeldud rahast on kulutatud, kuid möönis, et suurem osa kulutusi tehti ära. ?Suur osa rahast sõna otseses mõttes sulas ära,? ütles Arukuusk.

Tartu Maratoni eelarvest moodustasid tema sõnul suurema osa maratoniraja ettevalmistuse ja ürituse reklaamimisega seonduvad kulud. Tuulde läks ka raha, mis kulus 35. juubelimaratoniks erimedalite ja märkide tellimisele.

Tartu Maratoni korraldamise eelarve oli 4 miljonit krooni, millest 1,5 miljonit krooni moodustas sponsorite materiaalne toetus, nagu näiteks osalejate toitlustamine, transport jne. Eelarvesse laekus veel raha osavõtumaksudena, samuti Tartu linna ja riigi toetused.

Osavõtutasu Arukuuse sõnul tagasi ei maksta, kuna maraton jääb ära korraldajatest mitteolenevatel põhjustel. ?Püüame leida mingi leevenduse, näiteks et makstud osavõtutasu jääb järgmise aasta osalemise osaliseks ettemaksuks,? ütles Arukuusk. Sponsoritega, kes üritust toetasid, loodavad maratoni korraldajad leida läbirääkimiste teel individuaalsed lahendused.

Tartu Maratoni suursponsor Ühispank ei loobu suusamaratoni edaspidisest toetamisest, hoolimata ettevõtmise selleaastasest luhtumisest. ?Eks see ole Eesti talve eripära, olime sellise riskiga arvestanud,? ütles Ühispanga PR- ja marketingidivisjoni asedirektor Karl Multer.

Reedel teatas Äripäeva Puhkepäeva lisa, et Tartu Maraton toimub. Ekslik informatsioon oli lehes Puhkepäeva varajase trükkimineku aja tõttu. Äripäev vabandab lugejate ees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing