PM: Citymarket astub Säästumarketi kannale

09. veebruar 2004, 07:48

Postimehe koostatud poodide hinnavõrdluses osutus ka sellel aastal odavaimaks ostukohaks Säästumarket, kellele on aga tihedalt kannale astumas Citymarket.

Soome kaubandushiiule Keskole kuuluvaid Säästumarketit ja Citymarketit lahutas enam kui 500 krooni maksnud ostukorvides vaid napid 68 senti. Kolmandaks jäänud Prismat lahutas Säästumarketist juba üle 23 krooni, mis tähendab, et kaubad on 4,3 protsenti kallimad, kirjutab Postimees.

Hinnavõrdlust koostades olid põhiosas aluseks Eesti Konjunktuuriinstituudi koostatud toidukorvis leiduvad kaubad ning nende kogused, millest peaks piisama neljaliikmelise pere nädalaseks toiduks.

Lõviosa kaupade osas on võrdluse aluseks poes pakutud odavaim toode, mõne toiduaine puhul, nagu näiteks keeduvorst, küpsised ja leib-sai, on võrreldud aga konkreetse toote hindu erinevates kauplustes.

Aastaga on kõige suurema hinnatõusu teinud läbi piimatooted, sest kallinenud on nii joogipiim kui hapukoor. Samas on odavaimate juustude hinnad kauplustes liikunud allapoole.

Kõige kallimad on hinnad aga Maksimarketis, kus ainsana ületas arvutatud toidukorvi hind 600 krooni piiri. Kui mullu oli Maksimarketi toidukorv odavaimast 3,73 protsendi võrra kallim, siis tänavu küündis hinnavahe juba 8,91 protsendini.

Kohaliselt parandas oma tulemust aga eelmise aasta kalleim toidupood Selver, kes seekordses arvestuses jäi neljandaks. Seda suuresti tänu viimase aasta-pooleteise jooksul läbiviidud hindade alandamise kampaaniale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing