Ülo Toomsalu • 9. veebruar 2004 kell 5:38

EPL: Aidsiennetuse raha jagamisel nõuete rikkumise kahtlus

Tervise Arengu Instituut (TAI) palkas aidsiennetuseks mõeldud 136 mln krooni jagamiseks OÜ Tamvere Partnerid, jättes teised võimalikud kandideerijad kõrvale.

TAI suunas 30. oktoobril 2003 töö läbirääkimistega riigihanke korras osaühingule Tamvere Partnerid, lubades lepingus maksta 295 000 krooni koos käibemaksuga. Selle raha eest pidi osaühing korraldama 19. detsembriks 34 riigihanget, et mittetulundusühingud saaksid hakata kasutama Global Fundilt aidsiennetustööks antud 134 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Üle 200 000kroonise tasu korral peab aga korraldama riigihanke, mille TAI väidetavalt seadust rikkudes korraldamata jättis.

Osapooled väidavad, et algul jäi töötasu 200 000 krooni piiresse, kuid hiljem tuli seda töö mahukuse tõttu tõsta. Tasusummat suurendati 250 000 kroonini uue, 15. novembril allkirjastatud lepinguga, mis kajastub ka riigihangete registris.

Eesti Päevalehe käsutuses on aga tellija esindaja, Global Fundi programmijuhi Heli Pallo ja Tamvere Partnerid juhi Leho Tamvere vahel 30. oktoobril sõlmitud leping, kus juba siis on töötasuks märgitud 250 000 krooni pluss käibemaks.

Lepinguga tutvunud vandeadvokaat Kaido Ehasoo ütles, et ilmselt ei kuulutatud avatud riigihanget välja ajanappuse tõttu ning seepärast ei saanudki teised firmad kandideerida.

?Kui asi kohtusse läheks, võidaks kindlasti pool, kellele väljakuulutamata hanke tõttu ei antud võimalust hankes osaleda,? ütles Ehasoo.

Hetkel kuum