Audentese ülikool suurendas aktsiakapitali üle 16 mln krooni

10. veebruar 2004, 14:20

Audentes otsustas tõsta aktsiakapitali üle 16 miljoni krooni, et vastata erakooliseaduse eelnõus kavandatud tingimustega, teatas ülikool.

'Aktsiakapitali suurendamine enam kui 10 miljoni krooni võrra ei olnud Audentesele probleem ega tohiks ka teistele suurematele eraülikoolidel raskusi valmistada,' ütles Audentese ülikooli rektor prof Peeter Kross. 'Väiksemate eraülikoolide jaoks võib seda tõlgendada kui seaduseandja soovitust liitumiseks suurematega. Pean seda õigeks.? Kross lisas, et Concordia ja Audentese liitumine parandas õppetöö kvaliteeti.

Audentese ülikool on Eesti suurim eraülikool ja kõigist Eesti ülikoolidest suuruselt viies. Audentese Ülikoolis ja International University Concordia Audenteses õpib kokku 2400 tudengit.

Jaanuari keskel Riigikokku jõudnud erakooliseaduse muutmise seaduse eelnõu kohaselt saab ülikooli pidajaks olla aktsiaselts, mille aktsiakapital on vähemalt 10 miljonit krooni, osaühing, mille osakapital on vähemalt 10 miljonit krooni või sihtasutus või mittetulundusühing, mille omakapital on vähemalt 10 miljonit krooni. Aktsiakapitali tõstmise eesmärgiks on tagada eraülikoolide tudengite õiguste parem kaitse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing