Ülo Toomsalu • 10. veebruar 2004 kell 6:01

EPL: õpetajad ootavad tänaseni ammu lubatud palgatõusu

Kuigi õpetajatele on selle aasta riigieelarves ette nähtud 12protsendine palgatõus, pole enamik neist saanud sentigi rohkem palka kui eelmisel aastal.

Haridusministeeriumi väitel on palgatõus kinni vaid ühe määruse taga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmisel nädalal Tallinnas peetud koolijuhtide aastakonverentsil kinnitasid viie omavalitsuse koolijuhid, et neil on õnnestunud juba jaanuarist maksta õpetajatele kaksteist protsenti rohkem palka kui mullu. Ülejäänud sadakond koolijuhti laiutasid vaid nõutult käsi ja uurisid haridus- ja teadusminister Toivo Maimetsalt, kuhu palgatõusuks mõeldud raha on kadunud.

Nii nagu Maimets rääkis möödunud nädalal lõpul koolijuhtidele, ütles ta ka eile pressi-esindaja vahendusel, et õpetajate palgatõusuks mõeldud raha pole kuhugi kadunud. Tänaseks pole Maimetsa andmeil palgatõusu suudetud ellu rakendada, kuna pole rahandusministri sellekohast määrust.

Eelduste kohaselt allkirjastab rahandusminister Taavi Veskimägi palgatõusu võimaldava määruse veel järgmisel nädalal. Veskimägi tunnistas, et praegune süsteem on ääretult kohmakas ja liigne bürokraatia nõuab lisaaega.

Siiski heitis Veskimägi kivi kohalike omavalitsuste kapsaaeda ning väitis, et õpetajatele ei maksa palka valitsus, vaid kohalik omavalitsus ning riigi ülesandeks on toetada omavalitsusi hariduskulude kandmisel.

Hetkel kuum