Isolatsioonimaterjal võib olla ka linakiust

ÄP 11. veebruar 2004, 00:00

Isolatsioonimaterjalide valik on lai, aga populaarsust koguvad ka naturaalsed materjalid, mis lasevad majal ?hingata?. Ühe võimalusena võib kasutada linavillast isolatsioonimaterjali, mis ei sisalda formaal-dehüüde ega freoone ning on seetõttu tervisesõbralikud.

OÜ Fire müügijuht Jaan Kuum selgitab, et varemalt olid majad mõnikord kehvasti isoleeritud, ent kuna materjalid olid naturaalsed, oli sisekliima kaasaegsetest hoonetest tunduvalt parem: ?Vanades palkmajades, kus kasutati takku ja sammalt, ei olnud probleeme vähese õhuniiskusega ja umbsusega.?

Linavillast alusvaip on tänapäevane võimalus heliisolatsiooni saavutamiseks ja soojustamiseks?.

Linavillatooted on mineraalvilladega võrreldavad ka soojusjuhtivuse parameetritelt ja linavillast vaip hoiab sooja pea sama hästi kui mineraalvill. ?Linakius on mikroskoopilised augukesed, mis lasevad materjalil soojust salvestada ja temperatuurikõikumised õues ei mõjuta nii palju toatemperatuuri,? selgitab Kuum.

?Üks võimalus on kasutada villavaipa põrandate heliisolatsiooniks ja seinu soojustamiseks, ent linavill sobib ka piitade tihendamiseks. Kui paigaldatakse tänapäevane uks, siis on harjumuseks saanud lengi ja seina vahe vahtu täis lasta. Selle alternatiiv ongi spetsiaalne linavillast lint. See võimalus on eriti populaarne palkmajade juures. ?

Ökotalu rajav Jaanus Viese kasutaski linavilla maakodu palkide soojustamiseks ja põranda isoleerimiseks. Viese selgitab, et pakutavate materjalide valik on küll lai, ent linavilla plussiks on selle naturaalsus: ?Inimene on selle materjaliga aastasadu kokku puutunud, seda on ka hea maha panna, ei aja köhima.? Viese sõnul on materjal oma eesmärki täitnud, miinuseks on alternatiivvariantidest kõrgem hind.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing