EPL: Pärnu kontserdimaja lõhki kuivanud orel pankrotitülis

11. veebruar 2004, 08:02

Pärnu kontserdimaja ehituse ajal lõhki kuivanud ainulaadne kontsertorel on kujunenud tüliõunaks kahe firma pankrotiprotsessis.

Kontserdimaja ehitaja Remeti tütarfirma Remet-Remondi pankrotiprotsess jätkub täna Tallinna linnakohtus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Remeti juhatuse liikme Tõnu Altnurme sõnul oli oreli rikkumises süüdi nende alltöövõtja Clik, kes ehitas niisutusega ventilatsioonisüsteemi kaks kuud hiljem, kui oli kokku lepitud. ?Vähese õhuniiskuse mõjul läks orel katki, aga rikkuja soovib olukorrast valgete ja puhaste kinnastega välja tulla,? ütles Altnurme.

Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe kinnitas, et täpselt nii see just oli. ?Seoses sellega, et ventilatsioon õhku ei niisutanud, see kuivas järjest enam ja kuivatas oreli puidust viled lõhki,? ütles ta.

Mäe sõnul on ta teadlik, et oreli rikkumises on süüdi ventilatsiooni ehitanud firma Clik, kuid loomulikult pidas Eesti Kontsert oreli remondiks kulunud 200 000 krooni kinni peaehitaja Remetilt.

Mäe sõnul läks kallihinnalise oreliga isegi hästi, sest liigse kuivuse tõttu lõhki läinud vilesid uute vastu ümber vahetama ei pidanud.

2003. aasta suvest väldanud pankrotiprotsessis esitas Clik kohtule 150 000kroonise hagi. Täpselt sama summa jättis Remet alltöövõtjale maksmata ja põhjendab seda oreli remondiga.

Remeti tegevjuht Tõnu Altnurme ütles, et ei süüdista Cliki oreli pahatahtlikus tuksikeeramises. ?Pigem nad alahindasid ehituse keerukust ja meie alahindasime nende tahet asja lõpuni viia,? ütles ta.

Altnurme sõnul tuli nii Remeti kui ka Cliki töötajatele üllatusena, kui suurt kahju võib vähene õhuniiskus orelile teha, sest varem ei oldud nii keeruliste muusikariistadega kokku puututud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing